s7 200 yardım lütfen

sıemens s7 200 cpu 226 plc ye içindeki proğramı upoland ediyorum silme yapıyorum reset atıyorum ama dowland edemiyorum dowland dediğimde communications error check the attached cable and click communicationsbutton to change setting diye hata mesajı veriyor

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Haberleşme ayarlarını kontrol et.
1- CPU haberleşme hızları fabrika ayarı (cpu226) olarak her iki port içinde 9.6 kbps gelir.
2- CPU'ya yüklü olan haberleşme hızı , step7microwin'den farlı ise bu aşamada yapılması gereken sıra ile hızları yükselterek haberleşmeye çalışmak (9.6 -19.2 - 187.5 kbps gibi)
3- Haberleşme kablosunun hız ayarlarını kontrol et ve kabloyu başka plc ye bağlanarak çalıştığını test et.
step7microwin haberleşme ayarlarını "set pg-pc interface" ten görebilirsin ve (PC/PPI cable (PPI)) seçili olmalı.
Umarım size yardımcı olmuşumdur.
Kolay gelsinnnnn.

Arkadaşım benzer durum benimde başıma gelmişti programını compile edermisin muhtemelen yüklemek istediğin programda bir sorun var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…