s7-300 Enkoder ve Sıfır Noktalarını Algılamıyor

ykara

Üye
herkese selam
İşyerimizde bir paketleme makinası var S7 300 plc ile çalışıyor plc ye bağlanma imkanımız yok. sorun şu enkoderlerin hareketini plc üzerinde takip edebiliyorum yani çalışıyor. makinanın sıfır noktalarını algılayan endüktif swichtleri inputlarda görüyorum. Fakat makinanın monitöründen referans noktalarını algılamaya bastığımda ayarların yarısını algılıyor. Neden olabileceği hakkında yardımcı olabilecek varsa sevinirim .Şimdiden tskler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
eger başka bi noktadan daha referans almıyorsa makinanın çalışmasını etkileyecek bir faktör yoksa programdan olma ihtimali var bence

bence programdan değil şimdiye kadar çalışmış programa kimse müdahale etmediyse programı suçlamanın anlamı yok. referans sensörlerinin hepsinin açık ve kapalı kontaklarının plcye doğru gittiğinden emin ol bu durumdayken makinanın başka yerinden referans sinyali gitmesini engelle.

katılıyorum hocam size...

Bence de en son suç atılacak şey program olmasına rağmen ilk akla gelen şeyde program oluyor.Bende Ahmet Beye katılıyorum. Sensör bilgilerinde problem vardır.

Eğer plc pil bitik değilse ve program silinmemişse makine ayarları kaçmışdır.mekanik anlamda sıfır noktasını biliyorsanız.endüktif sensörleri sıfır noktasına ayarlayınız ve enkoderi bu noktadan sıfıra getiriniz derim. hardware bir sıkıntınız yok ise . saygılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…