s7-300 MMC Kart Formatlama

Bizdeki teknisyenlere -hepsi iyi bilgisayarcılar ve elektrikçiler-bu olayı proaktif olarak söylediğimde birisi bana 'ya abi o zaman winformatları+Siemens formatı var demişti....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bizdeki teknisyenlere -hepsi iyi bilgisayarcılar ve elektrikçiler-bu olayı proaktif olarak söylediğimde birisi bana 'ya abi o zaman winformatları+Siemens formatı var demişti....

daha önce simatic disketleri imajını alıp kulanmıştım. ama artık onlarada gerek kalmadı. basir rus progr*****ları bunu hallediyor. yasal sıkıntı yaşamamak için elimde orjinal lisanslarıda olduğundan sadece eğitim amaçlı kuladığım oluyor. eğer arkadaşların bilgisi varsa mmc kartın formatı hakkında bilgi verebilirlermi??

iyide bu forum bigi geniş alanlara yayılsın diye. Acaba mmc kart formatı bozulunca nasıl bir donanımla düzeltiliyor.

Aşağıdaki software leri ve imaj dosyalarını ve bir adet piyasadaki CardReaderları kullanarak bozulmuş MMC kartlarını tekrar formatlayıp kullanabiliyorsunuz.
64Kb MMC dosya tarafımca test edilmiştir.
http://s7detali.narod.ru/MMC/MMC.html

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba

CPU 314'e eskiden kullanmış olduğum 64 Kb lık MMC kartımı taktığımda SF ledi kırmızı yanıyordu. Ya formatında bir problem olduğu yada daha önce farklı bir CPU da yükleme yapıldığı için çalışmadığını öğrendim.

İnternetten biraz araştırınca yöntemi buldum. Alttaki ilgili dosyalardan birini indirin.(içerisinde .img uzantılı dosyalar mevcut)

Alttaki linkten Win32Diskİmager dosyasını indirin(link temiz).
http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/files/latest/download
Programı çalıştırdığınızda İmage File yerine .img uzantılı dosyanızı ekleyin.
Device kısmına da SD kartınızı ekleyin.
(ekteki resmi inceleyebilirsiniz)

Write diyin ve yazılsın. bir problem ile karşılaştığınızda SD kartınızı tekrar kendiniz FAT biçiminde formatlamak zorunda kalabilirsiniz.

Bunların dışında .s7img uzantılı dosyalara ve WinHex gibi programlara aldırış etmeyin.Dediğim yöntem gerçekten basit.

İllegal bir işlem ancak benim MMC kartım gibi zarar görmüş kartlar için yapılacak başka bir çözüm bulunmamakta.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 064KB.zip
    16 KB · Görüntüleme: 198
  • 512Kb.zip
    15.9 KB · Görüntüleme: 156
  • 008MB.zip
    31.2 KB · Görüntüleme: 132
  • DiskImager.JPG
    22.1 KB · Görüntüleme: 231

Söyledikerinizi aynen yapetım.işe yaradı.bozulmuş olam memory katım normal halini aldı.cpu 315 e
taktım normal çalışıyor.
çok teşekurler keremsafa

win32diskimager gerçekten işe yarıyor imageleri nerden buldun peki elimde 4mb var onuda yapmak istiyorum

james_sr el altından yapanlara nasıl ulaşabilirim. bende biçimlendirdim sd kartı. winhex programı ile image falan attım ama olmuyor yada bir yerlerde yanlış yapıyorum. el altından yapan bildiğin varsa bana yardımcı olabilirmi?
win32diskimager imajı atıyor ama plc görmüyor seri numarasınıda winhexden olması gerekeni yaptım ama denemedim daha inşallah bu sefer algılar plc.

geçmiş olsun arkadaşım o kartan normal programlarla hayır gelmez.
siemens partnerlerinden birinden bunu tekrar siemens standardında sistem dosyalrını yüklet. el altından yapanlar var. kolay gelsin.
el altından yapan varsa bana önerebileceğin birisi varmı? bir aydır uğraşıyorum winhex falan hikaye gibi duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…