S7-300 Programlama Problemi

atletik

Üye
Merhabalar,
Elimde yeni aldığım CPU 315-2DP PLC ve seri portlu MPI koblom var.
PLC de şu anda MMC kartım yok malsefe.

Programlama kablomu PLC'ye MPI(X1) portundan bağlıyorum ve PLC modüle bilgilerini okuyabiliyorum.
Programlama kablomu PLC'ye DP (X2) portundan bağlıyorum ama PLC modülüne erişemiyorum.

Bu arada PC/PG ayarlarom PC Link AUTO modunda.

Bu konuda yardım edebilecek arkadaş var mı?

Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Elinizdeki kablo DP ile haberleşemiyordu galiba

1) MPI baglantısı için fabrika ayarı olarak bağlantı 187.5kbs hızında gelir.PC den kablonu bağladıktan sonra set pg-pc interface ayarlarından ''PC Adapter MPI'' seçip ayarlamalısın.
2) DP hattından bağlanamazsın çünkü hardware de DP haberleşme hattı yüklü değil.Yüklü olmayan bir haberleşmeyle bağlanamazsın.
3) Bağlanmak istediğiniz kablonun sipariş kodunu ve özelliklerini buraya yaz.

kablo modelim 6es7 972-0CA23-0XA0

Teşekkürler.

6ES7 972-0CA23-0XA0
RS232/MPI,Siemens S7-300/400 PLC Programming adapter cable
Kablo doğru.
Bence karşılaştırma yap:
1) Aynı kablo aynı ayarlarla başka bir cpu ya bağlanabiliyorsa Yeni aldığın cpu da problem var
2) Aynı kablo aynı ayarlarla başka bir cpu ya bağlanamıyorsa kablonda veya haberleşme ayarlarında problem var
3) Siemens ile görüş yardım al.
4) Bunların dışında söyleyebileceğim başka birşey yok.

mpi ile bağlanıp profibus connection acmaz isen dp'den baglanamazsın,ayrıca mmc kart yok iken profibus baglantı acamazsın.

mmc kartın yoksa plc de ssen hiç birsey yapamazsısn plc de calısmaz zaten hata veriri ve mmc kart plcnin beyni kalbi var ama beyni yok ok anladın mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…