s7-300 scf47 Hızlı Sayıcı Kullanımı

arkadaşlar benim de işyerinde tong tabla pozisyonu ayarı için makinada kam swiç kullanılmış ve bu swiçteki pulsleri plc okuyarak bir sayma işlemi yapıyor ve bu sayıalan actual değere göre de pozisyonlama yapılıyor.yalnız plc bu palsleri her zaman doğru yakalayamadığından sağlıklı saymayı ve pozisyonlamayı yapamıyor.Bunu çözmenin bir yolu varmıdır?
Bu arada PLC s7315-2 dp, bu hızlı sayıcı özelliği bu plc de varmıdır?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
plc sımulasyon sfb47 desteklemez sımulasyonun yardım kısmından blokları ordan sfb sfc kısmını acarsan sımulasyonun destekledıgı sfb ve sfc lerı okursun

Cpu 313 c ye 2 kanala birden encoder bağlayabilirmiyim . Aynı anda 2 encoder bilgisini okumak istiyorum.şimdiden emeğinize sağlık

hızlı sayıcı modülündeki kanalları okumak için hangi bloğu kullanmalıyım sfb 47 bloğu ile olmuyor sanırım

Arkadaşlar hızlı sayıcı modülündeki kanalları okumak için hangi bloğu kullanmalıyım sfb 47 ile okuyabilir miyim acaba

Sn. Sefaxxxxx hızlı sayıcı modülü kulkaıyorsanız eğer sfb47'i kullanamazsınız. Bunun için ürün ile beraber gelen cd yi kurup örnek projelere bakabilirsiniz. FC2,FC3 ve FC4 blokları

şu an ürün cd si elimde yok sizde örnek uygulama varsa paylaşabilir misiniz acaba

kurulum dosyasını internetten bulup indirdim cevap için teşekkür ederim mekatronixxx

Moderatör tarafında düzenlendi:
Örnek bir proje yok şuan elimde ama ben ekteki pdf e bakarak okutmuştum dostum. Bir bbak sen tekrar sorun yaşarsan ben sana yardımcı olurum bir örnek projede yazarım tamam.

Ekli dosyalar

• FM 350-2 - Getting Started.pdf
    163.9 KB · Görüntüleme: 49
mekatronixxx bey profibus hattındaki bir enkoderden veri okumak veya veri yazmak için get put bloklarıylamı kullanılır yoksa farklı bir işlem mi yapılıyor

O şekil bir uygulama yapmadım malesef dostum ama tahmin ediyorumki encoderin gsd dosyası step7 ye eklenir. Sen enkoderdende saydığı değeri alıcağın için birde input adres alanı eklersin. Sende bu adresten okum ayaparsın. Encoderin ayarlarıda kendi editörü üzerinden yapılır. Dediğim gibi ama sadece tahmini konuşuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…