S7 414 cpuda Online:Bus Faulty

Ambitious

Üye
Backup almak için cpuya Mpı/dp soketi üzerinden pc adapterle Accessible Nodes ten bağlanıyorum fakat online:bus faulty hatası veriyor.neden olabilir.Denetim masasındaki setting pg/pc interface ayarlarını çok kombinasyonlu denedim ama olmadı.Neden bus faulty hatasını verir.Acaba DP denmi bağlansam.Dp den bağlanırsam interface parameter assignment used sekmesini pc adapter ( profibus ) olarakmı seçeceğim..Teşekkürler

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
.Dp den bağlanırsam interface parameter assignment used sekmesini pc adapter ( profibus ) olarakmı seçeceğim..Teşekkürler[/QUOTE]

aynen öyle! sadece profibus adresini doğru girip, bağlantı kısmına dp veya uygun gördüğün bağlantı tipini (standart vb..)seçeceksin. tabi profibusla bağlanabilmen için öncelikle o plc ye program yüklenmiş olmalı ve profibus adresi tanıtılmış olmalı yoksa bağlanamazsın.kolay gelsin.

Olmuyor arkadaşlar,DP dende online olamadım.Lütfen yardım.Acaba nedir.başka türlü bi yolu varmı bunun yahu?

Olmuyor arkadaşlar,DP dende online olamadım.Lütfen yardım.Acaba nedir.başka türlü bi yolu varmı bunun yahu?

pc adapter ilc plc veya plc ye bağlı bir aygıt varsa onun adresi çakışıyor olabilir. bir dene istersen

Cpu yanında ethernetmodülü (CP 443-1) olduğunda pc adapterle haberleşememe durumunu duydum acaba ne kadar doğrudur ,daha önce boyle bir tecrübesi olan varmı?Ana bilgisayardan backup almayı düşündüm oda runtime çalıştığından sorun çıkarabilirmiş.Ethernet kablosunu yaptım oradan yedek alabilirmiyim?Bilgisi olan arakadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…