s7 hsc yardımı

t.umpas

Üye
arkadaslar s7 200 plc ile calısan bir panom var ilk kurulumdada hsc hızlı sayıcıda problem yasamıstık besleme devresine 100o mf lik bir kondansator taktım ve 3 aydır makina calısıyordu şimdi yine hızlı sayıcı hsc kendini sıfırlıyor ana sebeke ve topraklama hatlarını kontrol ettim panoda toprak ve notr köprülü hsc encoderden gelen verileri sayıyor ama calısıyor ama kararsız bir sekilde 1dk gibi bir sürede kendini sıfırlıyor topraklamadan notre kucuk bir kacak var sizce nedeni ne olabilir besleme regülasyonu yetersizliğmi topraklama sorunumu s7 200 lere ve otomasyoncu arkadasların acil görüslerini bekliyorum tesekürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Besleme güç kaynağını değiştir veya toprakla nötürü ayır(enkoderin varsa toprakla bağlantısını kes) tekrar bi dene derim.

arkadasım ılk olarak notr ıle topragı ayır daha sonra notr ıle toprak arasında kı voltaj varmı ona bak(parazitte olabilir)eger varsa 3Vac gecmemelı derım

Toprak nötr arasına ölçü aletini bağla.Max değere al.Değişiklik oluyor mu izle.

slm hsc la ilgili bi projem var destek istiyorum yardımcı olacak arkdaşlara şimdiden teşekkürler....açı eksenini kontrol eden bi makınam war ama makinanın üzerindeki sistemi ben değiştirip s7 200 le hsc uygulaması yapmak istiyorum..5oo palslık encoder bağlantısı yapılacak. makina minimum 20 cm kapanacak makinaya referans werdiğimizde örn.1 metre ölçüye gönderdigimde çift referansda çalısacak konumda..örn.35 hz de başlayan sayma işlemi ölçünün sonuna geldiğinde mesela 95cm oldugu zaman sayma hızı 35 hz 5 hz e düşmeli..birde makınaya sıfırlama noktası uygulayacagız..örn.makına 20 cm de iken sıfırlama noktası olarak kabl ettireceğiz..bu uygulamayı analog referansla deilde,siemens 420 sürücünün digital inputlarıyla çalıstıracagım...yardımcı olursanız sevirinirim...

merhaba roos umyt
Burada benim bildiğim kadarıyla öncelikle 20 cm ye ve 30cm ye iki tane swich koymalısın makinan kapanırken 30cm ye geldiğinde sürücü 5 hz ile çalışmaya başlamalı 20 cm ye geldiğindede durmalıdır.
Makina ileri giderkende PLC programı içerisinde set değerinden yani ölçünün son değerinden 5cm çıkarır encoder den gaeen pals sayısını çıkarma işleminin sunucuna eşit olduğu durumda 5 hz e yavaşlatırsan sorun çözülmüş olur.
Tabiki burada siemens 420 sürücüsünü kullanmak için PLC den ileri, geri ve preset speed için en az üçtane dijital output bağlamalısın.

cok teşekkurler.. ama swich le deilde ölçüyü wererek stoplamak istiorum cunku standart 2 deger arasında çalısmıcak makına..değişken degerler olabilir....istenilen ölçüyü girip,o degere geldiginde encoder hesaplayıp plc den stoplatmak istiorum...warsa buna benzer örnek bi çalısma paylasım werbeilirmisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…