s7200 delta dop

dop panael program yükledigimde comution error 3 hatası veriyor bu konuda cok acemiyim muhtemelen s7200 için kulandıgım M1.1 M0.1 iki biti denedim ikisindede aynı hatayı verdi acaba screen editöre başka bir bit lemi adlandırcaz bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc ile yaptığınız bağlantı kablosu hatalı olması gerekiyor kablonuzun bağlantılarını kontrol edin.

bu strat dedigimiz acık kontok bit m1.1 lemi iafede edecegiz dop scereen editöre m0.1 olarak mı kablada rs 485 kabloyu kontrol ediyorum birde hiç plc baglamadanda aynı hatayı veriyor plc baglayınca da aynısını yapıyor

Son düzenleme:
arkadaşım panelde atadığın start buton bitini s7200 plc programının içinde kullanacaksın.panelin verdiği hata ise bağlantı hatasıdır.rs485 ile bağlandığını söylüyorsun.panel programından port ayarlarını rs485 olarak değiştirmen gerekiyor.

com 2 rs 485 arabirimde duruyor ayar com 1 sectigimde rs232 oluyor ama benim yarım 485 te neden hata veriyor istasyon haberleşme kodlarındamı sıkıntı var onların degeri kaç olması gerekir dop yukleme yapıyor 3 sn sonra uyarı veriyor connetion error rs 485 baglı olsada veriyor olmasada örnek uygulam progrmlrını deniyorum onlarda aynı sıkıntı oluyor

operatör panelindeki bağlantı ayarınızı rs 232 yapın ve 9 pin iki adet erkek D-SUP konnektörü 2nolu uç 2noya 3nolu uç 3noya 5 nolu uç 5noya bağlayın ve siemens pc ppi kabloyla bağlantı yaparak deneyin yaptığınız kabloyu dop tarafına bağlayın denedikten sonra bilgi verirseniz daha detaylı yardım edebiliriz.

dediklerinizi yaptım ama degişen bi şey olmadı rs232 plc seri portuna direk bagladım olmadı pc ve plc bagları kurdugum ppı kablosuylada denedim gene olmadı hep aynı hatayı veriyor ne yapmam gerekiyyor

Forum istatistikleri

Konular
129,277
Kullanıcılar
451,699
Son üye
Lyk1aQ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri