S7_300 PLC lerde indikatörsüz kantar için blok

s.inal

Üye
Arkadaşlar s7_300 plc analog inputuna indicatör kullanmadan loadcellerin direk bağlandığı sinyal dönüştürücüden aldığım 0-10V u bağlamak istiyorum.burada indikatör yerine operatör paneli kullanıcam.dolayısı ile bu analog sinyali plc içinde bir blok hazırlayarak yorumlamak istiyorum,
bloğun input kısmında sıfırlama biti,dara alma biti,kalibrasyon başlatma biti,loadcell sinyali analog (Word) ve kalibrasyon ağırlığı (reel),,,
bloğun output kısmında ise ekran(reel),ve beş adet dara değeri(reel) olmalı konu hakkında tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım bunlarla boşa uğraşma siwarex al, geç... ;)
gençliğine yazık..

Analog bilgiler icin scale unscale komutlarini kullanabilirsin loadcell ne kadarlik bir yuk araligindaolcuyorsa scale blogu ile bunu real sayiya cevirebilirisniz ve operator panelde bunu rahatlikla gorebilirsiniz

Iyi Calismalar

Arkadaşlar 2 adet indikatör satılık sıfır kullanılmamış fiyat 400

arkadaşlar merhaba;
Daha önce bahsettiğin bu sistemi s7-200 ile yaptım bu çeviricilerin basit olanları var ben ilk olarak ondan aldım fakat sonuç alamadım daha sonra micriişlemci tabanlı olanlardan alarak daha iyi bir sonuç aldım. Fakat bu loadcell işi saç baş yolduram bir iş ağırlığı tartarken çeviriciden aldığın bilgi lineer olarak artmıyor yani düşündüğün kadar kolay olmuyor sanki indikatörlerin içinde lineer bozukluğu tölere edebilen bir yapı var.Sen s7-300 de fc105 ve fc106 bloklarını scala için kullanabilirsin fakat doğrusallıkla ilgili olarak sıkıntı yaşayabilirsin şimdiden kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,015
Kullanıcılar
451,245
Son üye
Cevdetsnmz

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri