sahil kesimi???

demiray teknik

Profesyonel Üye
arkadaşlar son zamanlarda tası toprağı toplayıp sahil kesiminde bir yere yerleşip beyaz eşya tamir işini orada yapmayı düşünüyorum evi gecindirecek kadar..
bu konuda fikri olan bu kesimlerde bu işi yapan arkadaşlardan düşünce ve fikirlerini öğrenmek isterim
saygılar

Demiray ustam 4 Sene kadar Bodrum arçelik Servisinde çalıştım. Kısa olarak yorumumu yapacak olursam Genelde Sezonluk işler ve beyaz eşya işinde (tamir olarak) çok fazla para yok. Çunki geneli tatile , yazlığa gelen insanlar ve maddi durumları belli. Yeni ürün çok fazla satılıyor ve eski ile uğraşan pek insan yok. Bodrum kışın 30.000 nufüslu yazin ise 2 miloyn nüfuslu. Klima işlerine ağırlık verilmesi gerekir ve büyük işler yapılmalı. Mesela Tüm otellere Bakım için fiyat teklifi verilmeli. Ama kışın çok sessiz ve sakin geçer Para bile kazanılmaz. Ben bodrumda çalıştığım için oraya göre yorum yaptım ama diğer sahil bölgelerini pek bilemem

sezon açıldı.sayfiye yerlerinde elektrikçiler (sucular,tv ciler-genelde elektrikçilerle aynı çatı altında) tamirciler bilimum usta ve ustacıklar akın akın gittiler.yalnız her sezon gidenlerin müşterileri genelde hazır,yeni gidenlerin tanıdığı eşi dostu elinden tutanı olmazsa durum vahim.....

valla arkadaşlar ben sezonluk değil yerleşik düzene gecmeyi düşünüyorum...
evi işi oraya götürmeyi ciddi ciddi düşünüyorum klima beyaz eşya bisiklet dikiş makinası beceri alanlarım..

evi taşımadan tekbaşına takılsan biraz.yabancı biyerde düzen kurmak çokdaha zor,işler umduğun gibi olmazsa geri dönmen kolay olur,gerisi sana kalmış.

evi taşımadan tekbaşına takılsan biraz.yabancı biyerde düzen kurmak çokdaha zor,işler umduğun gibi olmazsa geri dönmen kolay olur,gerisi sana kalmış.

senelerden beri hayalimdir deniz kenarında yaşamak
hem yaşayıp hemde evimi gecindirecek kadar bir iş
huzurlu sakin stressiz ir hayat istiyorum kardeşler...
bodrum kuşadası marmaris çok kalabalık..
bana sessiz sakin bir yer lazım
yer olarak..
tavsiyeleriniz nedir?
------------------
gerekirse serviste bile çalışırım bu yaşta okadar yani....

Son düzenleme:
Ustam Allah gönlüne göre verir sen merak etme .
Kuzeyden Bandırmadan başla güneye dogru izmir selcuktan aşagı inme derim .
Bu bölgede büyük şehirlere 1 saatte ulaşabilecegin kıyı ilçeler çok var .Önce git gör gez kanın kaynasın insanlarla kaynaş sonrası kolay onlar seni bağrına basar .
Ege insanı sıcak kanlıdır .
Ama sen bu işi önümüzdeki seneye ertele derim subat sonlarında gel yerleş ,kaynaş sezon başladıgında sistemin yavaş yavaş oturur sonrasında yerli halkın güvenini kazanınınca hayat daha kolay olaçaktır .

Ama hocam şöylede bir durum var. Ben bi sahil ilçesinde doğup büyüdüm. 10 bin 20 bin nufuslu sakin biryerde herkes birbirini tanıyor. esnaflar tanıdık ve köklü oluyor. Öyle bir yere gitsenizde uzun bir zaman (bence) iş yapamazsınız. Çünkü küçük yerlerde insanlar alışkanlıklarından vazgecmiyor herkez taraflaşmış oluyor. Hevesinizi kırmak istemem ama uzun zaman alır.

Sayın demiray ustam !
Benim de yıllardır hayalim olanı siz de istemişsiniz. Aslında ben öyle kalabalık ilçe filan değil de şöyle 2-3 bin nüfuslu, tatilcilerin olmadığı, deniz gören ama denize biraz tepeden bakan küçük bir balıkçı köyü özlemi içindeyim. Hatta yanından küçük bir dere de akıyorsa değme keyfine. Ben emekli olduğum için çok fazla geçim derdim yok.
Allah gönlünüze verir inşaallah.

Sayın demiray ustam !
Benim de yıllardır hayalim olanı siz de istemişsiniz. Aslında ben öyle kalabalık ilçe filan değil de şöyle 2-3 bin nüfuslu, tatilcilerin olmadığı, deniz gören ama denize biraz tepeden bakan küçük bir balıkçı köyü özlemi içindeyim. Hatta yanından küçük bir dere de akıyorsa değme keyfine. Ben emekli olduğum için çok fazla geçim derdim yok.
Allah gönlünüze verir inşaallah.

sevgili dostum..
yaş artık 50 ye dayandı senelerden beri şehirde yaşamaktan yoruldum usandım bıktım...
şehirde yaşamak bir dert tasa keder
henüz elayak tutarken çok kalabalık olmayan bir yerde küçük bir atelye ve ev bana yeter.. hatta bahce içinde bir ev bahcenin köşseinde de 3 4 metrekarelik bir dükkan benim için ideali....
bahcemde sebze meyve
kazlar ördekler tavuklar kediler
bu evin ihtiyacını çoçukların masrafını çıkaracak kadar da bir iş olsun bana yeter..
2000 kriz magduru olarak dibe vuran bir adamın istedikleri değil bir insan olarak artık huzurlu bir yaşam istediğimdendir yazdıklarım...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,753
Son üye
DursunB

Yeni konular

Geri