Selonoid valfler.

Vecihi K

Üye
Arkadaşlar selenoid valflerin çalıştığında yani bobini enerjilendiğinde içerisindeki milin hareket yönünü nasıl anlayabilriz.

2'nci iş yerimde kullanılan vafler enerjilendiğinde mili kendilerine çekiyor.ilk iş yerimde kullanılan valfler ise tam tersi.Projeden ve üzerindeki etiketinden nasıl anlaşılır.

Cevaplarken sizlerden ricam tek satır değilde açıklayıcı olursa sevinirim.

normalde açık......veya.....normalde kapalı...... iki çeşit .... üzerinde yazması lazım mutlaka

Merhaba
Kullandığınız malzemenin Data bilgilerini okumadan iş yapmamanızı tavsiye ederim.Not:Ben 12 volt ve de 24 volt DC selenoid kullanırken mutlaka çektiği akımdan 3 misli fazla akıma dayanan diyot kullandım.Ters akımları önlemek için.Kolay gelsin.

katalog bilgilerinden anlaşılması lazım.

Arkadaşlar elinizde bobinli valfe ait katalog mevcutmu.Türkçe olsa sevinirim.TŞK

Arkadaşlar ters akım olayını açıklayabilirmisiniz.Diyotla engellenmesi kısmı tamam da Ters Akım nasıl meydana gelir.Bizim selenoidlerde böyle bişey yok.Bu mesajdan sonra sormak istedim.

ters akım olayını teorik olarak açıklayamasamda Diyotla engellemeyi başıma gelen olaylardan sonra plc vb elektronik çıkışlı cihazlardan kontaktör selenoid gibi bobinli yükleri direkt çalıştıracaksam kullanıyorum.Bazı plc çıkışlarınında ters diyotların dahili olarak monte edildiğini gördüm.

transducer kulnımı olmazsa ters akım kaçınılmaz.fakat okadarda önemsenecek bir durum deyil.dirençlede çözebilirsin.

Arkadaşlar selenoid valflerin çalıştığında yani bobini enerjilendiğinde içerisindeki milin hareket yönünü nasıl anlayabilriz.

2'nci iş yerimde kullanılan vafler enerjilendiğinde mili kendilerine çekiyor.ilk iş yerimde kullanılan valfler ise tam tersi.Projeden ve üzerindeki etiketinden nasıl anlaşılır.

Cevaplarken sizlerden ricam tek satır değilde açıklayıcı olursa sevinirim.

arkadaşım benim bildiğim hep iceri iter geri ceken yoktur

Forum istatistikleri

Konular
129,063
Kullanıcılar
451,344
Son üye
sezgin12

Yeni konular

Geri