servo için kontaktör seçimi

Arkadaşlar iki tane 750W toplam 1.5kW'lık servo var. Servo sürücü 220V tek fazlı. Motorun oransal akımı 5A maksimum akım 14.1A. Bunlar için tek kontaktör mü kullanılıyor. Kontaktör seçimi 1.5kW'a göre mi seçilecek. Servolar hangi sınıfa giriyor (AC?). Akım olarak hangi değere bakıcam. Çok soru sordum galiba.

Son olarak devre kesiciyi de nasıl seçerim.

Şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
be 3 faz kontaktor'ün 1 kontağını servo faz 1 kontağını servo notr 1 kontağını powersuply faz için kullanıyorum start dümesine basınca kontaktor kendini mühürlüyor stop olana kadar servolar çalışıyor

ben faz nötr kesicili sigorta kullanıyorum. şemasında her ne kadar kontaktör göstersede ben servoya pako şalter ile enerji verdikten sonra Servo-on inputu ile start stop yaptırıyorum. sizce bu kontaktöre gerek var mı?

(panasonic servo motor ***************.*********)

Lütfen forum kurallarını okuyunuz. Firma reklamını firma rehberi bölümümüzde yapabilirsiniz. Ayrıca arka arkaya aynı mesajı atmayınız.

Düzenleme: Mustak

Merhaba,
servo motorlarin devre şemalarında her bir servo motor için muhakkak bir tane kontaktör ve bir tane aşırı akım rölesi ayrı ayrı bulunuyor.(en son italyan bir makinanın üzerinde gördüm, 4 tane sürücüye 4 tane kontaktör ve filtre kullanmışlar.) ancak koyup koymamak size kalmış.
Şebeke ile sürücü arasında olması gerekenleR(katalog bilgileridir) ise sırasıyla şöyle:
1-aşırı akım kesici(750w için 15A,)
2-gürültü filtresi
3-magnetik kontaktör(15A)
4-Bobin
bunun dışında, servo motorun üzerinde AC/DC bilgisi yer alır.
sadece besleme türünü söylemen Servonun AC mi yoksa DC mi olduğunu belirtmez.
Umarım bu bilgiler sana yardımcı olur.
daha detaylı bilgi almak için bana mail atabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…