Servo Motor Sürücüsü Topraklama

Bence senin sisteminde toprak bağlı değildi ve kaçak vardı servoyu bağladığında servonun govdesi enerjilendi ve içerideki elektronik devre elemanları bummm
topraklamayla bi alakası yok arkadaşım hem kaçak olduğunu nasıl anladın arkadaş soruyu sürücü patladı neden olabilir deseydi nasıl bir cevap verecektin acaba topraklama olmaması kesinlikle sürücünün yanmasıyla alakalı olamaz eğer öyle olsaydı yanmadık bi cihaz kalmazdı herhalde slm

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Sürücü bağlantılarının doğru olduğundan eminim demsine güveniyorum surucunun patlaması için bir çok neden var hepsini burda saymanın anlamı yok (bazı suruculer 3faz 220 ile çalışır 3faz diye 380 verdiysen havaya uçar, epromm beslemesi bazı suruculerde 220 dir bazılarında 24 vdc bunu karıştırırsan patlar, servolar genelde topraklamayı govdeden direk taban sacına temas ederek alır topraklaması olmayan makinada kaçak varsa bu cihaz zarar görür ,tersten besleme yaparsan ki bu olasılık olamaz diye düşünüyorum vs.vs ) butun bağlantılar duzgın dediği için bu şekilde açıklama yapma gereği duydum..

söylediklerin doğru bunlarda muhtemel sebeblerden sürücüde imalat problemi yoksa dediklerinden biride olma olasılığı var tabii slm

toprak hattını bağlamazsanız, servo sürücünün dc barasında bulunan Y-capacitor tabir edilen kapasite elemanı üzerinde oluşan gerilim topraklanmadığı için şase üzerinde gerilim oluşur. Bu da şaseye dokunan birisini çarpabilir.

Ancak toprak yerine nötr bağlarsanız, ve fazlar arasında dengesizlik varsa(genellikle vardır) nötr'de gerilim oluşur, bu servo sürücüde bulunan elektronik elemanlara zarar verebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…