Sieg C6 CNC çevrim projesi

Sensörün + UCU nereden bağlı, - uç sinyal olunca direnç gerek olmayabilir.

Ben takometreye 12v veriyorum ama sensörün sinyal çıkışından 6.65v alıyorum. Nasıl oluyor?

Sensörün + UCU nereden bağlı, direnç gerek olmayabilir.
Güç kaynağından besliyorum sensörü.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevabı düzenledim,(üstte) daha önce NPN de bu şekilde bir bağlantı ihtiyacım olmadı, net bilemiyorum.
- ye direnç olurmu bilmiyorum

Ben takometreye 12v veriyorum ama sensörün sinyal çıkışından 6.65v alıyorum. Nasıl oluyor?
Tako nun 0-10 volt çıkışlı olabilirmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Takometre 8-24v istiyor. Ben takometreye 8v verince sinyal cıkışı 5v'a düştü. Okumasında da olumsuz bir etkisi olmadı. Böyle kullanabilirim sanırım. Hemen kontrol kartına bağlayıp deniyorum.

O zaman, altın kural,, çalışıyorsa elleme, ama yinede Yusuf ve Bülent yorumlasın derim

Kontrol kartına bağladım ve denedim. C3 indeks kartıyla aynı sonucu veriyor. Yani dışarıdaki ölçümlerimle kontrol kartı + Mach3 arasındaki ölçümler hep farklı çıkıyor. Şimdi kusur kontrol kartında mı, Mach3'te mi yoksa dizüstü bilgisayarda mı onu bulmam lazım. Tabii kusur bende de olabilir.

En azından C3 ve takometrenin doğru çalıştığını anlamış oldum.

Acaba, ekranlı koblo kullanılsa sonuç fark edermi, olası parazit ihtimaline karşı.?

mach3 de bu ikisindeki farkı düzelticek bir yer olması gerek diye düşünüyorum

Benim durumumda çözüm olur mu emin değilim ama birisi indeks diskinin çapını 100mm civarına çekmeyi ve indeks slotunun genişliğini 10mm'e genişletmesini önermiş. Diskin çapının önemi yok bence çünkü disk ne kadar büyük olursa olsun devri asla değişmez. İndeks slotunu genişletmek işe yarayabilir. 8-10mm civarına. Bendeki yaklaşık 5mm. Eğer bu genişlik yetmiyorsa hız arttıkça C3 indeks atlıyor olabilir. Yarın ilk iş slotu genişletmek.

I agree with Fastest that it could well be your disc/slot that is causing an issue. Try and increase the Dia of the disc to about 100mm and widen the slot to about 10mm.

Bir de diski mat siyah renge boya demiş birisi.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…