Siemens 3 TA22 ile yaşadığım tecrübe

Arkadaşlar bundan 2-3 sene önce yaşadığım bir tecrübeyi yazayım. Ben bir balata fabrikasında yanlız çalışmakta olan elektrik bakımcıyım. sicak preslerin birinde (presler rezistans ısıtmalı) 3 TA 22 ile kumanda edilen ısıtma katının 50 A. sigortalarının attığını gördüm. plakayı ve kabloları kontrol ettğimde herşey normaldi fakat enerjiyi verdiğimde (yüksek bir patlamayla) sigortalar atıyordu. 1 haftaya yakın uğraştım tesbit ettğim arıza çok ilginçti. 3 TA 22 kontaktörünün kontaklarının bağlandığı bakalit parça iletken hale gelmişti ( yani kontaktörün kendisi) ve ŞOK olmuştum. 3TA 22 leri siemens üretimden kaldırdı (yerine TF serisi var) fakat eski makinalarda bolca var. Bu yüzden bu işle uğraşan arkadaşların aklında olsun istedim....

evet aynı sorun benimde başıma gelmişti.37 kw lık bir kompresör motorunu çalıştırmak isterken devamlı NH sigortaları patlatıyordu.
Aynı zamanda pano içi kullanımında enerji giriş ve çıkış bağlantıları açık olduğu için panoda çalışırken çok dikkatli olmak gerekiyor kazaen el değmesi durumu da olabilyor.Eski elektrikçi abilerimiz vallahi kelle koltukta çalışmışlar.Siemens in 3TA22 kontaktörlerinden simoreg d.c sürücülerinden ve eski tip çıkışı açık şekilde olan sigorta tiplerinden (G tipleri) nefret ediyorum.

merhaba arkadaşlar
yaklaşık 20 22 sene önce hem çalışıyor hemde dışarıda iş yapıyordum.bir italyan malı karo yapan makinanın arızasına gitmiştim.o zaman ilk kez sigortalı klemensle orda karşılaştım ama fazladan 3 4 saat boşuna emek harcamışım.meğer sigorta atmış ben onu tanımadığım için onu dikkate almamışım ama sonuçta epey para almıştım.(ben miktar belirtmem takdirine bırakırım karşı tarafın)

Bana göre siemens 3ta 2o serisi kontaktörler beş para etmez ben söküp atıyorum

Siemens 3 TA 22 kontaktörde aynı sorunu bende yaşamıştım. Kontaklar açık konumda olduğu halde elektrik geçiriyordu.

siemens 3 ta 22 ler gerçekten bir fiyasko dokunmaya karşı güvenlik tedbiri çok az sizin tedbir almanız gerekli buda ayriyetten işçilik ve masraf ayrıca plastiği çok kalitesiz bu işin mucidi telemecanique ve moellerdir

Hocam benzer bi durum brnimde başıma geldi ben tekstilde çalışıyorum boya yapılan odada ki motorlardan brini açınca pano ana sigortası atıyodu bakmadığım yer kalmadı artık ölçü aleti ile kontrol ederken yanlışlıkla termiğin bakalitine değdirdim ölçü aletini ucunu dıt sesi geldi bi baktım bakalit komple iletken olmuş doğal olarak fazlar çakışıyo enteresan bu durum

arkadaşlar 3 TA 22 kontaktörleri üzerinde simens yazıyor ama insanın inanası gelmiyor onun simens olduğuna çünkü simens bu kadar sorunlu ve kalitesiz bir ürün yapmaz genelde
ama yinede her zaman hazırlıklı olmalıyız bu gibi durumlarda çok dikkatli olmalıyız
allah tüm meslektaşlarımızı iş kazalarından muhafaza eylesin

kontaktor bakalıtlerınde gecırgenlık genelde sıcak mahallerde ve tozllu ortamlarda oluşabilir bu gibi yerlerde panoları çalışan arkadaşlar daha dikkatli olmak zorundadır vede sadece bir marka ile sınırlı deıldır bunu siemens te yapar ki benım başıma mitsubishi kontaktörde geldi bu.

aynı sorun sıemens'in şu anda kullanımda olan w otomatlarındada var. direk kısadevre sonucu, w otomatın üzerinde oluşan alev isine benzeyen, parlak siyah oluşum iletken. bu parlak ıs, eger çok fazla ise w otomatın fazları arası kısa devreye yol açabiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…