Siemens PLC Bağlantı Kablosu Yapılışı

iibrahimc

Üye
Siemens PLC' lerde bildiğiniz gibi bağlantı kurmak için bilgisayar ile PLC arasına PCI / PPI kablo(RS-232 >>> RS-485 Converter) kullanılması gerekmektedir.Şu anda bu kabloyu kullanmadan bu bağlantı olayını gerçekleştirdim....(% 100 çalışıyor....Hem daha hızlı)

Aşağıdaki resim dosyasında gerekli bağlantı şemasını verdimmm...Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• s7.jpg
    75.2 KB · Görüntüleme: 1,800
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yararlı bir bilgi teşekkürler. Delta USB-RS485 dönüştürücü en uygun nerden alınabilir bilginiz var mı?
Delta ürünlerini hiç kullanmadığım için bilmiyorum.

Yararlı bir bilgi teşekkürler. Delta USB-RS485 dönüştürücü en uygun nerden alınabilir bilginiz var mı?
Delta ürünlerini hiç kullanmadığım için bilmiyorum.

Öyle bir dönüştürücü almakla neden uğraşıyorsun ki. Piyasada bol miktarda uygun fiyata Siemens dönüştürücü hazır var.

Daha önce delta kullanmıştım. Bağlantı sorununu USB RS232 çevirici ile çözmüştüm. O nedenle sırf Siemens'e bağlanmak için bu dönüştürücüyü almak ne derece gerekli iyi düşünmek lazım.

Çantada kaplayacağı yer az olduğu için.

Peki arkadaşlar S7-300 için kolay ve ucuza maledebileceğimiz bir bağlantı kablosu yapabilirmiyiz. Normalde siemens bağlantı kablosu 500 tl civarında konu ile ilgili çözümü olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

bende 1 adet yurtdışından aldığım adaptör var..fiyatı 150 tl

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar benimm anlamadığım olay şekilde gösterilen RJ-45 iken neden bi USB-RS485 dönüştürücüye ihtiyaç var bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...

siemens s7200 in baglantisi rs485
pc nin portu rs232 bu yuzden donusturucu gerekiyor

Mustafa Kaya kardeşim. RJ 45 PC nin Ethernet girişine Değil , RS 485 - USB çeviricinin girişine bağlanıyor. Yani RS 485 tarafına Kısacası Bu dönüştürücüyü kullanmadan haberleşme olmazzz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…