Siemens PLC Sorusu

bu olay program yazmanın yanı sıra ego tatmin etme olayına dönmüş.
lap-top'un yanması tesadüf olmuştur.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hasben kader öğrenmiş bulunduğun kısıtlı bilgiyle kendine rant yaratmaya çalışan bir anlayiş. ne olmuş yani başka bıri gidip yapmış oldugunuz sisteme müdahale etmişse.kendimizi kaf dağının ardında görme hastalığı biz türklere has bir durum olsa gerek.

benim basimdan soyle bisey geldi

bir arkadasin otoklaw makinasini otomatik yaptik
224xp ve pt100 modulu kullandim makina tam bitmeye yakin denemeler yaparken microwin online olarak izliyordum
ne oldu anlamadim bir andda ppi kablosundan cok hafif bir koku geldi leptop kapandi bir dahada acamadim servise gittim
ana kartim yanmisti allahdan garantideydi hemen degistirdim amam ppi dan bir daha haber alinamadi
neyse korka korka yeni bir ppi aldim yine kaldigimiz yerden devam etmek icin ise basladik icimde bir korku ile programi tamamladim
yine online da izlerken yine hafif bir koku geldi hemen usb yi cikardim ppi yine gitti leptobuma bir sey olmadi
usb/ppi ile online oldugumda 5 dk dan fazla kalmiyorum artik olurmu olmazmi demeyin oldu ben yasadim hata nerdeydi halen bulabilmis degilim

Toprak hattında kaçak varsa daha çoook adaptör yakarsınız...

arkadaşlar sadece otomasyoncu sıemens yazılımı yapan bir arkadaştan duydugumu yazdım ben dedim olmaz böyle bir şey. ben dıyor kendımı garantıye alıyorum makınaya programı yüklerim 3- 5 saat veya 10- 15 gün makına çalışır daha sonra durur benden başkası gidipte o makinaya pc yi takınca pc si plc komple yanar.çünkü para falan alamadığı işleri olmuşta onun için böyle bir şey yapıyormuş

donanımsal olarak nasıl olabilir ya şu ana kadar efsaneler anlatıldı yapan yaparken gören yokmu aydınlatsın bizide

gerçek zaman saati kullanarak makineyi bloke eden gördüm ama pc ve plc yakan görmedim siemensin ürünleri ile çok çalıştım böyle bir şey duymadım ama böyle bir şeyi yapan kişinin iyi niyetli olmadığı kesin bu tip kişilere iş yaptırılmaması gerekir.

aynen doğru diyorsunuz i tandoğan bey

laptop yanması denildiği gibi bir tesadüf olabilir ama plc yi programlarsın ve şifrelersin sonra başka bir kişi gelip bağlandığında programı görebilir ama değişiklik yapamaz download edemez herhangi bir veriyi silemez programdan.. bu yapılabilir şifrelerseniz sizden başkasının erişimini engellersiniz.. zira bizim de başımızda böyle bir problem var ve şifreli olduğu için değişiklik yapamıyoruz plc prıgramında ve bu da arızaları tamir etmemizi yavaşlatıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…