Sizce klima bakım birim fiyatı ne olmalı?

KLİMA TEMİZLİK BİRİM FİYATI OLARAK NE UYGULUYORSUNUZ(GAZ HARİÇ TOPLU KLİMALARDA)

• 15-20 TL ARASI

Oy: 4 15.4%
  • 20-30 TL ARASI

Oy: 2 7.7%
  • 30 -40 TL ARASI

Oy: 3 11.5%
  • 40-50 TL ARASI

Oy: 10 38.5%
  • 50 -75 TL ARASI

Oy: 7 26.9%

• Kullanılan toplam oy
    26
en az 50 ile 75 arası senin yaptığın işlemler buysa oradaki iş 1 hafta kadar sürer ve malzemeyi geçtim iş işçiliğe girer merak etmeyin işi 9 tl. olarak fiyat verenlerde var :D

sayın meslektaşım yukarıdaki cümleleri bana yazdığını varsayarak ceveplıyorum..
evet genelde çoklu klimaları bu fyata temizliyorum
işin ne kadar sürdüğü benim için önemli değil önemli olan yaptığım işin gereğini hakkını vererek yapmam ve karşılığını tl olarak almam
yoksa 10 20 liraya ucuz kimyasalllarla kapak bile sökülmeden dış üniteye el vurulmadan 20 dakikada yapılacak işlemlerin sadece
sırf para kazanmak için yapıldığını düşünüyorum..belkide sana göre yanlış tır bu ama ne yapalım bizi yetiştirenler ve yetişme zamanımızdaki desturlar böyleydi....
sevgiler saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
siz 50 tl ye alın.ben sözümdeyim Ankarada bu şekilde toplu olan klimayı dezenfektan ve kondanser temizleme sıvısı dahil 20 tl ye temizleyeyim.

siz 50 tl ye alın.ben sözümdeyim Ankarada bu şekilde toplu olan klimayı dezenfektan ve kondanser temizleme sıvısı dahil 20 tl ye temizleyeyim.

dostum dün bizzat yaşadığım bir olayı sana aktarayım....
hanım ben yokken bir demontaj klima adresi almış... kızılayın en civcivli yerinden sökülüp yine kızılayın en civcivli bulvarına GMK üzerinde(bilmeyenler için istanbulda istiklal cad ni düşünün)klima monte edilecek ... hanıma fiyat sorulmamış hanımda aman iş diye fiyat vermemiş akşam dönüşte malum oldu aradım müşteriyi
takılacak yerin boruların yeişip yetişmediği gibi konuları konuştuktan sonra fiyat biilgisi ne geldi sıra.....
aynen gecenleri aktarıyorum..

---fiyat konusunda bilginiz varmı beyefendi?
** hayır ne kadara mal olur bana?
--eger herhangi bir malzeme harcanmazsa söküp takma işlem işçiliği 150 tl dir..
*** OOO !!! çok para ben klimayı 600 liraa aldım..
--- doğrudur ama ne yapalımki içilik ücretimiz bu kadar
*** yahu ben koca ofisimi 400 tl ye taşıtırdım.... ben 50 60 tl düşünmüştüm..
--- !!!!!??_???
**** kalsın o zaman
--- pekiiyi akşamlar....

evet arkadaşlar aramızda gecen konuşma aynen böyledir...
çoğu tüketici klima takma işini bir avize takma işi gibi görerek kafasında 50-60 tl bedel biçiyor vasıfız bir elemanın hamallık yapması ile bizim yaptığımı işi bir kefeye koyabiliyor.....
kimse alınmasın darılmasın bizi hamallarla aynı kefeye koyduran arkadaşlar bindikleri dalı kestiği gibi ormandaki tüm dalları, ağaçları yavaş yavaş yok ettiklerinden bihaberler gibi gözüküyor... yapmayın arkadaşlar etmeyin arkadaşlar piyasayı düşürmeyin
piyasayı düşürmeniz bir şey değil yaptığımız işin niteliğinide basamak basamak indirip hamal seviyesine düşürüyorsunuz!!!
sevgiler
saygılar...

ankarada isen arkadaşım ben sana taşaron iş vereyim sen bana 20 tl den temizle ok?

evet ANKARA'dayım.klima sökme takma işini 400 tl ye,bu kdar klima toplu yerde ise sözümdeyim cihaz başına 20 tl.tek klima olursa 150 tl. ye yapıyorum. toplu iş herzaman ucuz olur.
Bu arada 1 klimanın temizleme malzeme bedeli kaç lira ki?bana maliyeti 50 krş.

işinin hakkını veren kişiler 40-50 arası fiyat çeker çünkü gerçekten uğraşır vakit kaybeder,ama piyasa işi vur kaç yapan kişilerde 15-20 tl ye sözde Bakım yaparlar.malesef bu işler böyle.memlekette eline takım alan bakımcı oluyo o yüzden fiyat işi kendini pazarlama olayı,başka bişey değil.

20 tl ye klimayı temizletmek için dükkana gerek yokki KAHVEHANE ler aslan dolu..... Bizim diplomalı tecrübeli aslanlar KAHVEHANE deki tecrübesiz aslanlarla kapışsın....AHHH AHHHH Ucuzcu meslektaşım AHHH AHHH mesleğini ayaklar altına seren meslektaşım KOCAMAN YAZIK.....

sayın meslektaşım yazdıkların kafamı karıştırdı
doğrumu anladım?
klima demontaj +montaj 400 tl
yerinde bakım 150 tl mi?
işyerin ne tarafta şahsen tanışmak isterim
sevgiler
saygılar..

klimalardan başımı kaldırdığım anda sözüm söz öncelikle burada yorum yapan dostlarla paylaşacağım
misubishi yanında bir kaç kontekte yanında tabi taktir edersinki bu biraz zaman isteyen bir iş...
söz ağızdan çıkar bizde
elimdekiler çercevesinde özellikle istediğinbir modele bakıp verebilirim meslektaşım
sevgiler
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,586
Son üye
Mo922od

Yeni konular

Geri