Solar Panel ile Akü Şarji

Merhaba. Elimde 2.4 volt 7-8 amper değerlerinde elektrik üreten bir güneş paneli var ve ben bununla gündüz 12v luk bir akü sarj edip gece kümeste civcivlerime romantik loş bir ışıkta yaşam standartı sunmak istiyorum. Lakin elektronik bilgim yok denecek kadar az. Bilgisayar teknisyeniyim. Hazır voltaj booster devreler baktım 2 voltu 12v a çıkaranlar var ama 8amperlik akımı 12v a çıkaran bir devre bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Hürmetler ..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Amper , volra çıkmaz, volt ampere inmez. 2.4 voltluk 5-6 adet aküyü seri bağlıyarak 12 volt cıvarına çıkarabilirsiniz.

Amper , volra çıkmaz, volt ampere inmez. 2.4 voltluk 5-6 adet aküyü seri bağlıyarak 12 volt cıvarına çıkarabilirsiniz.
Hocam yanliş izah etmiş olabilirim. Ben hazır satılan şarj dvrelerinden bahsetmek istemiştim.
2-30 volt arasi giriş gerilimi
Max giriş akım değeri 2a olan hazır devreler var.
Lakin 2-30 volt arası giriş gerilimi olup,
Max giriş akım değeri 8a olan hazır bir devre bulamadım.
Panel güneşli havada 2.4volt 8amper değerlerinde. Bir tane piyasada olan hazır devreden aldım. duman tüttürdük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…