SolidWorks ile Plc Haberleştirmek

solid ve autocad çeviricelr olması gerekiyor ama tam bir randıman verirmi bilmem

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tavsiyen için çok teşekkürler mantıklı bir çözüm önerisi fakat autocad de bazı kaynak kodları varmış araştırmam kadarıyla o yuzden bununla da yapamadık :S

Arkadaşlar şu anda bu olayı solidworks ile gerçekleştiremedim imkanlar el vermiyor çünkü :S ama bana yakın olan bi abimle konuştuk kendisi biraz aşmış durumda.Kendine ait cad programı yazmış ve cad programının yanında ise 3d ortamda ne yaptıysa delphi arayuzu ile program satır kodlarını görebiliyorsun mükemmel bişey hayran kaldım resmen.En sonunda yapmak istediğimi delphi 7.3.3.0 ile bitirdim.Çizim basit bir yapıya sahip olsada ethernet ile haberleştirebildim

solid works ile çizlmiş tasarımı otomasyonda çalıştırıp aynı anda PC ortamında similasyonunu ve makina çalışırken hareketlerini gözlemleyebilirsin...Artık bu işleri yapmak o kada zor değil...

yapmak istediğiniz şeyi solidle nasıl haberleştirebilceğiniz hakkında fikir veremiycem ama şunu araştrabilirsiniz basit 3 boyutlu Scada tool u tasarlayan programlar var ZAM 3d gibi burda basitce çizebileceğiniz toolun XAML olarak cıktısını alıp visual studio biliyosanız windows expression blend ile açabilir wpf application uzerinden opc server ile plc ile haberleştirebilirsiniz. (detay soracaksanız cevap veremem bende öğrenmeye çalışıyorum )

hmm baya eski bi baslıkmış farketmemişim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu açılışı biraz eski lakin üzerinde çalışmalar devam ediyor.Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Autocad ile sorununa çözüm bulabilirsin.Command Manager sana yardımcı olacaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…