spindele motor sürücüsü

uzayerigi

Üye
ıyı calısmalar ustalar
elimde monofaze mutsubıshi fr-e 3.7 ınverter var 400 hz spindele kullanabılırmıyım deltanın vdf ınverterları ıle ortalama aynı ozellıklerde bırde pc yı acarken plt portu kulandıgım ıcın spındele aç kapa yapıyor bır dokumanda charge pump ile alakalı
Charge Pump çıkışı Mach3 çalışmadığı sürece çıkış rölelerinin çalışmasını engeller.
bu yazıyı buldum port 1 pin number 1 dıyordu bende calısmadı pin number ı rasgele bır kac pin numarası ıle degıstırdım ama pinin kac oldugunu bulamadım sızler nasıl cozdunuz bu sorunu

İnverterin çıkış frekansını 400hzye ayarlarsan kullanabilirsin muhtemelen. Ama teknik servisten telefonla bilgi alman mantıklı olur. Mach3teki problemin konusunda bir fikrim yok.
Kolay gelsin.

Şarj pump değilde enable ile düşün.
Olmadı başlangıçta EStop butonu aktif olsun.
Ya da spindle on/off a giden yola bir anahtar koy.
Pc biostan başlangıçta aktif - pasif ... gibi bir şeyler kurcalamaya değmez.

kazım hocam simdilik hem 24 volt trafonun hemde spindelen fişlerini cekiyorum ama insanoglu her zaman hata yapmaya musaıttır pc acılana kadar bır ıkı sefer röle cek bırak yapıyor calısırken makınanın yanında baska ınsanlarda oluyor genelde buda benı korkutuyor bu kadar hassas bır sıstemde bır yolu vardır dıye dusunuyorum ama bu gune kadar okudugum dokumanlarda enable1 den 6 kadar olan kısımla alakalı bır ayar gormedım bır bakayım hocam

Enable için fazladan bir pin daha gerekiyor ve pek kullanılmıyor.
Onun yerine açıldığında off olan yani aktif olmayan bir kontaktan , mini röle olabilir , estop geçir .
Hiç bir şey çalışmaz.
Sonra ister istemez zaten basarsın röle mühürleme diye de bilinir.
Sadece spindle ise aynı şekilde spindle ye giden yola kilitlenebilen bir röle koy.
Enerji kesilince düşer , açtığında " gıyneşmez " sonra kilit butonuna basıp ( bas bırak tipi ..yaylı vs..) yolu açarsın .
Zaten bunlar genel makine kumandalarında olan şeylerdir.

saolun kazım hoca start stop kullanmak mantıklı olmaz ıse ıse 24 voltu ve spindele bır role ıle kestıreyım pınlerıde bıraz daha arastırmam gerekecek sanırım bu arada sıstemın yapabıldıgı bır ısı manuel yapmak pek sevdıgım ıslerden degıldır sıze ıyı sahurlar tesekkurler

cok saolun cok guzel fıkırler verdınız start butonu ıle bır role eklıyım ben sısteme dedıgınız gıbı yapayım

Tanıdık elektrikçi olmadığı için benim sistem öylece ortada 10-15 senedir.
Bir fiş var arabirimi sürücüleri filan besleyen , önce laptop açıyorum sonra fişi takıyorum.
Yani mesela bir pako şalter bile olur röle filan uğraşmazsın ama elektrik kesilip gelirse senin dediğin daha iyi.

Artistik olsun dersen röleyi çıkışlardan birine bağla.
Program içinden bir Mxx ata o çıkışa.
O anda çalışsın ...
Ama manuelde sıkıntı olabilir ama ona da bir çözüm bulabilecek birine benziyorsun...

tanıdık elektrıkcı yok derkenmı hocam sız bır cok elektrıkcıyı cebınızden cıkartırsınız canınız istememiştir cnc calısır ızlerken ınsanın aklına elektrık aksamı pek gelmıyor
ben cncde cok cok ama cok amatörum kodlara hıc bakmadım daha fırsatım bıle olmadı artcam ne cıkartırsa ona razı olanlardanım
cözemesemde ugrasırım tekrar tesekkurler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…