Spotter Amper

konu dışında ama merakımdan soruyorum, ev içinde halihazırdaki tesisatı nasıl kaldırıyor bu 25A sigorta, fırın,b.mak, ç.mak, klima vs var sonuçta?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
25a degil. 16 amper tum Hollandada sabit. Bosuna avrupa standartlari demiyorlar. 6 ayri hat geliyor sebekeden ve her biri 16 amperli sigortalara bagli. 6 hattin biri banyo camisir makinasi digeri mutfak biri araba garajina.... gibi dagiliyor. yani Turkiyedeki gibi tek bir hat yok. her mahallede 1 asil 3 yedek ana trafo var yerin altinda. Hani olurda biri bozulursa elektrikler kesilmesin diye 3 yedek var. Ben hatirlamiyorum ama 11 yil once bir genel bakim nedeniyle 1 saat bizim koyde elektrik kesilmis. Olurda evde bir kaza sonucu (yangin) genede elektrik kesilirse merkez bilgisayar uyariyor ve 5 dakika icinde telefonla sizi ariyorlar. (pek olmadi ama internette oyle yaziyor) itfaiiye ya da ambulansa gerek varmi soruyorlar. 1 saat icinde gorevliler geliyor.

Bunlari neden anlatiyorum? Bunlari dusunen muhendisler eminimki evdeki camasir makinasini dusunmuslerdir.

Neyse konu dagildi. Eve gelen 6 hat dan birini ben direk 25A sigorta taktim. Diger 5 hat 16A duruyor.

Ben bir cozum bulamadim. Anlasilan bu cihaz elimize kaldi.

Son düzenleme:
her daireye 6 faz tahsis ediliyor demek, ilginç bir sistem

Holandada gerilim 220/380 olarak görünüyor.Bu durumda,her eve trifaze ve toprağa ilaveten özel bir hat( alarm,sağlık vs olabilir ).Konuyu açan arkadaşımız,bu konuları hiç bimediğ için,anladığı kadar bir tarif yapıyor.Enerji talepleri düşük yapıldığı içinde sigortalar tabiki küçük olacaktır.6 hattı ! tam anlatamadığı sürece,buradaki yorumlar,doldur/boşalttan öteye geçmez.

Faz-Nötr 220 volttur.Ayrıca bişey çevirme-
nize lüzum yok.Öyle bir aletede ihtiyacınız
yok.

Faz-Nötr 220 volttur.Ayrıca bişey çevirme-
nize lüzum yok.Öyle bir aletede ihtiyacınız
yok.

Ben sizi tam anlayamadim. Artik spotter kullanmadan mi meslegimi yapayim? Yeni bir cihazmi cikti?

Neyse konu anlasildi.
Benimki bozulmasa zaten bunu almazdim. Karar verdim buradan bir tane alacagim.

Bununla ugrasmaya degmez.

Yardimci olmaya calisan herkeze teseekur ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…