Su motoru hız kontrol

kukara

Üye
Değerli arkadaşlar herkese iyi geceler;
Resimde gördüğünüz su motorunun hızını yavaşlatmak istiyorum..alakalarınıza şimdiden teşekkürler eder sağlıklı günler dilerim...

Ekli dosyalar

• 1576785077473-1272645931.jpg
    256.7 KB · Görüntüleme: 42
  • 15767851148341200183894.jpg
    404.7 KB · Görüntüleme: 41
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kuyudan mı su çekiyorsunuz? bypass yapınız. motorun hızı değişmez ama suyun debisini ayarlayabilirsiniz.

Özür dilerim Söylemeyi unutmuşum ..Sayın hocam bu motorla ağaç torna makinası yapacam deviri çok yüksek ayarlamalı bir düzenek lazım resimdeki gibi
Bu şekilde bütün bina sallanıyor
Bi hız kontrol kartı falan olur mu..bilemiyorum

Ekli dosyalar

• 1576791039261-1235606054.jpg
    270.1 KB · Görüntüleme: 23
güzel insan en başta söylesen, ben kuyu pompası diye düşündüm böyle bir çözüm buldum, torna yapacaksan uygun bir motor sürücü kullanmak gerekiyor.

Bena bu konuda yardım edebilir misiniz..cevablarınız için şimdiden teşekkürler eder sağlıklı günler dilerim..

Hocam 0.12 kW bu motor uygun motor sürücü nerededen. bulabilirim
Allah razı olsun bi araştırayım ,.ayrıca elektrikçi bir arkadaşım sargıların değiştirilmesi gerektiğini söylemişti ama bilemiyorum dediğiniz devreyi bi araştırayım bakim. Sağolun emeğinize sağlık

Son düzenleme:
motor dc olmasın 230 v yazıyor.....
ac motorlar genelde 220 volt olur ve üzerlerinde kalkış kondanstörü bulunur , güzelyalı ben seni aklı başında bir zannettim ama sadece yazmış olmak için yazıyorsun, be ac özürlü olduğum halde okuyabiliyorken , senin gibi usta biri okuyamıyorsa lafım yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…