suseviye sensörü ve vana seçimi

punkzone

Üye
iyi günler ben en ucuz maliyetle çift tanklı PID sıvı seviye kontrolü sistemi kurmak istiyorum (sıvı kontrol seviyeleri değişebilir olacak) bunun için ne tip sensör ve vanaları kullanabilirim?bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

sıcak su mu soğuk su mu kontrolünü yapacağınız sıvı nedir ve basıç nedir. yazarsanız yardımı olabilirim

sıcak ya da soğuk diye bir koşulum yok basınç ölçümü de yapmayacağım sadece iki tanktakı sıvı seviyelerini ölçüp pid kontrolünde tankar arasında oransal vana kullanarak sıvı seviyelerini istenilen seviye ayarlamak,malzeme temin edebileceğim bi yere yönlendirebilirseniz sevinirim

sıcak su mu soğuk su mu kontrolünü yapacağınız sıvı nedir ve basıç nedir. yazarsanız yardımı olabilirim

Nasıl bi alaka kurdun anlamadım ama şöyle bi soru olmuş bu :İÇME SUYU MU,KUYU SUYU MU gibi bi soru..gerçekten farkediyo mu sıcak soğuk su kardeş?

su seviye sensoru bu bahsettığın sistemı 20 yıl önce universıtede laboratuvar deney setı olarak yapmıştım iki kap arasındakı su sevıyesını ıstenılen sevıyede tutuyordu elektrot kullanmıştım kireçlenme ve oksitlenmeye karşi elektrotları platin telden yapmıştım sistemı yaptığım laboratuvar bu cihazı daha kullanıyor hatta unutmuştum bu cihazı yaptığımı emeklı olduğumda laboratuvara gıttım zıyaret amaçlı bana surprız olarak cıhazı gosterdıler daha çalışır durumda deneylerde kullanılıyordu sistem çok basıt 741 opamla platın elektrotlardan aldığım bılgıyı röle çektırerek pompayı çalıştırıp kapatıyordum veya açıyordum

Syn tekin126 sizden özel bilgi almak için mesaj göndermek istedim ama sanırım henüz yetkim yok buna.Aslında sizin 20 yıl önce yaptığınız şeyle benim şu an yapmaya çalıştığım şey arsında hemen hemen hiç fark yok.Yaptığnız sistemi tam olarak kafamda canlandıramasamda benim elimde bir adet PID var ve ben istediğim su seviyelerini bu PID ye giriyorum ve tankların tabanında bulunan vanalar PID ye giririlen değerlere göre keni açıp kapatıyo belli oranda.Bu konuda bir fikriniz var mı acaba.Yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…