Tüplü tv acil yardım!

Arkadaşlar l konu yanlış yerdemi bilmiyorum ama yardıma ihtiyacım var benim 70 ekran vestel tüplü tv'im var ve ekran büyümüş durumda yani kanal logoları alt yazılar filan gözükmüyor ekran formatlarında sıkıntı yok yani 16:9 veya 4:3 yaptım değişmiyor uyduda da aynı play station taktım ondada aynı acil yardım gerek lütfen...

Şasenin altında yüksek gerilim trafosunun civarında adını tam olarak bilmiyorum ama o parçanın değişmesi lazım. Yinede bi tamirciye baktır istersen..bnm tv dede aynı sorun vardı .. iyi akşamlar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Bu arıza parça arızası veya ayar arızası olabilir.Eğer çok açıksa yanlardan parça arızası 110'' tüplü tv lerde doğu-batı katı denilen kısımda diot ve kond bobin ayaklarında soğuk lehim hatası çok olur.bu TV de soğutucuya bağlı FBT nin yanında buz90 vardır o katı kontrol eden ona bak.Eğer ayar için menü 4725 yaz yeşil tuşa bas oradan E-W ayarlarını ayarlıyabilirsin.Tecrüben yoksa servise baktır.

resim yüklersen, doğru arıza tespiti yapabiliriz.yoksa herşey atmasyon olur.

Senin yaşındakine tek tavsiyem o tv yi indir kaldır kas yap, ileride çok faydasını göreceksin

os ves devresi arızalı diyotun birtanesi kaçırıyo hızlı diyotlardan biri yada kutupsuz kondansatör ak37 şasiyse budur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…