TİA PORTAL V13

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
V12 den ne farkı olacak ki yeni panel eklemedilerse sıkıntı olmaz zannımca

tia v13 v12 den farklı arkadaşlar yeni komutlar ve hardware configirasyonu var bilginize

v13 le ben v12 ile yazılmış v11 le yazılmış plc lere bağlanamıyorum sizce sorun bendemi programdamı ? yeni sürüm tüm eski sürümleri açmak zorunda deilmi?

balanamamanızın sebebi unspesified plc seçimindeki fımvare seçiminiz yanlış olduğu için tia v13 otomatik olarak 4.0 açar eskiler ise 3.0 veya 2.0 dır doru sürümü seçip tekrar deneyin balanırsınız

onu tam olarak nerden seçiyoruz bi yaza bilirmisiniz?

add new devıce menusunde versiyon var oradan ayarlayıbalirsiniz

ama ben yazılmış plc ye bağlanacağım online diagnetisten bağlanmıyormuyum ordan cihaz seçimi yok diye biliyorum yada siz bana tia portaldan eski yeni tüm plc lerdeki programın nasıl çekildiğini anlatırsanızda olur çok sağolun.

yeni bir proje oluşturun add new devıce deyin 1200 ün unspesified cpu sunu projeye ekleyin uygun versiyonla tabi ondan sonra hardware da deteckt var oradan cpu yu taratın tarama için uygun yani balı oldunuz doru portu seçin cpu yu bulduğunda programı upload edebilirsiniz deneyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…