td400c

ermanas

Üye
arkadaşlar merhaba..
bi uygulamamda cpu224 ve td400c kullanmaktayım.
daha önce hiç op programlamamış olmama rağmen sağolsunlar td200 ile ilgili yapılan paylaşımlardan baya yararlandım.
ancak çözmekte zorlandığım bi sorun var. bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinicem
şöyle açıklıyım
bir havalandırma otomasyonu yapılmakta ve 4 bölge var bunların CO2 kirlilik oranları sensörlerle okunmakta. kirlilik seviyesi yükseldiyse input almaktayım
zone1 : kirli
zone2 : temiz
zone3 : temiz
zone4 : kirli
şeklinde yazdırmayı düşünüyorum. bu mümkünmüdür?. yani kısaca bi alınan bi ınput bilgisi kullanılarak user menu içerisinde kirli-temiz yazılarının değiştirilmesi sağlanabilirmi? sağlanabilirse nasıl
şimdiden teşekkürler kolay gelsin...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
input bilginin analog bir bilgi olması gerekir.dijital input ile bunu yapamazsın

dijital input ile str_cpy bloğunu kullanarak bunu yaptım.
hatta analog bilgi olması niye gerekli onu hiç anlamadım

Dijital bilgi ile Daha öneden hazırlamış olduğun mesajı çağırarak kolayca yapabilirsin.
Analog bilgi ile mesaj görüntülersin, ancak daha ziyade anlık CO2 değerini izleyeblirsin. Tabiki onun için Analog çıkış veren sensörün olması gerekir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…