Teknik öğretmenlerin mühendisliğe geçişi

teknik öğretmen arkadaşlara saldırmak gibi birşey söz konusu değil tabii ki. aksine onlar için de bizim için de iyi olan yeni çıkarılan bu sınav sisteminin geri alınması. aksi taktirde 20.000 işsiz mühendisken 120.000 işsiz mühendis olacak. öğretmenlik hakları mühendis sıfatını aldıktan sonra devam edecek mi bilmiyorum ama eğer etmeyecekse ileride keşke öğretmen kalsaydım diyen çok olacaktır. eminim.

teknik öğretmen arkadaşlara saldırmak gibi birşey söz konusu değil tabii ki. aksine onlar için de bizim için de iyi olan yeni çıkarılan bu sınav sisteminin geri alınması. aksi taktirde 20.000 işsiz mühendisken 120.000 işsiz mühendis olacak. öğretmenlik hakları mühendis sıfatını aldıktan sonra devam edecek mi bilmiyorum ama eğer etmeyecekse ileride keşke öğretmen kalsaydım diyen çok olacaktır. eminim.
Onlar senle aynı görüşte değil ; harikalar yaratacaklarmış ; merakla bekliyorum :)

ben onlara yaratmasınlar demiyorum hobi olarak gene yaratsınlar :) ama benim şimdiki aklım olsa ben öğretmenlik yapardım yarım gün okuldasın 2 ay net tatilin var kemiksiz. ve aldıkları para da ek derslerle 2500 TL'yi buluyor. mesaisi yok erken gittin geç gittin derdi yok kovulma riskin yok daha ne ister ki insan.

Okulda hocalarım çok demişti bana öğretmen ol diye ; bende mühendis olacağım ben mühendis olacağım ben diye hava yapıyordum ; meğer kazın ayağı öyle değilmiş ; ah kafam ah kafam diyorum şimdi :)

Öğretmenler ne kadar çok alsa bence yeridir ; ben kendi adıma söyleyim bir sınıf dolusu ergenle uğraşmaya kalksam bir hafta sonra kafayı yerim herhalde ; bu konudan mevzuya giriş yapmak bence yanlış ; mevzu şu ki her emek sahibine hakkınca karşılığı verilmeli ; gerisi lafı güzaf....

Kusura bakmayin ama myo lunun ne godugunu de teknik ogretmenin ne gordugunude muhendisin ne gordugunu de internetten bulabilirsiniz yanlis bilgilendirme yapmayalim.

Ben gazi elektrik ogretmenligi mezunuyum 207 kredi ile mezun oldum.2 sene de bundan fazlasini veren myo yu tebrik ederim..

Önemli olan kredi mi sanıyorsunuz?Sorunda bu zaten.Türkiyede teorik bilgi bir işe yaramıyor pek fazla iş sahasında.Önemli olan pratik bilgi.Bir asenkron motor nasıl çalışır bunu bilmek yaramıyor türkiye de.Bir asenkron motor nasıl tamir edilir bunu bilmek lazım.Ben MYO mezunuyum ve yaklaşık 5-6 gün sonrada mühendis olucam inş.Fakat myo da ögrendiğim teorik bilgi üstüne hiç bişey katamadım hatta biraz daha köreldim.Dünya kredi alıyoz ama ugraştıgımız şeyler türev-integral manyetik alan cart curt.Sahada kullanamayacağımız şeyler.

Önemli olan kredi mi sanıyorsunuz?Sorunda bu zaten.Türkiyede teorik bilgi bir işe yaramıyor pek fazla iş sahasında.ugraştıgımız şeyler türev-integral manyetik alan cart curt.Sahada kullanamayacağımız şeyler.

Benim anlamadığım nokta sahada çalışılacaksa niye mühendis olunuyor.
Mühendislik kavramını ben mi yanlış anlıyorum.

Benim anlamadığım nokta sahada çalışılacaksa niye mühendis olunuyor.
Mühendislik kavramını ben mi yanlış anlıyorum.

Türkiye şartları için konuşuyoruz.Türkiye de kaç mühendis yeni birşeyler yapabiliyor imkan mı var.Büyük firmaların arge lerindede japon alman müh.ler çalışıyor.

Ayrıca mühendiste motoru söküp tamir etçek demiyorum motoru sökmeden teknikerine yada işçisine sorun şurda sanırım bir kontrol edin diye yol gösterebilicek.Ama açıkçası Türkiye de çogu mühendisin arıza hakkında en ufak bir bilgisi olmuyor.İşçi yada tekniker açıyor çatır çatır yapıyo.

Türkiye şartları için konuşuyoruz.Türkiye de kaç mühendis yeni birşeyler yapabiliyor imkan mı var.Büyük firmaların arge lerindede japon alman müh.ler çalışıyor.

Ayrıca mühendiste motoru söküp tamir etçek demiyorum motoru sökmeden teknikerine yada işçisine sorun şurda sanırım bir kontrol edin diye yol gösterebilicek.Ama açıkçası Türkiye de çogu mühendisin arıza hakkında en ufak bir bilgisi olmuyor.İşçi yada tekniker açıyor çatır çatır yapıyo.

klasik bir cevapla karşılık vermek istiyorum. mühendislik okuyan bir kişi çözümü bilmese de çözüme nasıl ulaşacağını iyi bilir. hatta teknikerden de iyi bilir. araştırma yapmak ingilizce kullanmak bunlar mühendisin görevidir. evet teknikerin el becerisi vardır. tecrübesi de olabilir. ama bir arızanın kaynağı eğer bir de daha önce başına gelmiş bir problemse tektir. ezbercilik vardır biraz. genelleme yaparak konuşuyorum ancak herkes böyle demiyorum tabii ki. mühendis onun içinden çıkamadığı yerlerde ona destek vermek yardımcı olmak için vardır. en azından ben böyle yapıyorum. zaten onlar da böyle durumlarda başvuruyorlar. eğer fark olmasa ne onlar başvurur ne de biryerde iş bulabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,586
Son üye
Mo922od

Yeni konular

Geri