telefon sesi yükseltici arıyroum

zapotek

Üye
Merhaba;

gürültülü bir ortamda kullanabileceğim telefonun sesini (telefon çalma sesini yani ahizeden duyulan sesi değil) yükseltebileceğim telefon zili arıyorum. Mutlusan marka aldım ama sesi az çıkıyor. Elektronik olması önemli. Bildiğiniz bir marka varsa yazarsanız sevinirim.

İyi Çalışmalar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
harici zil rölesi ve zil kampanası kullanabilirsiniz

tandoğan ustama katılıyorum,ancak unutulmamalıdır ki tehlikeli madde olan ortamlarda kullanılması sakıncalı olabilir,bilginize saygılar.

evet tozlu ortam olduğu için elektronik zil kullanmam gerekiyor.

http://www.dephyr.com/browse.php?u=...UFBQUFCTXMvSEpZbVEwOTdGaXcvczcyMC8wMjIxLmpwZw bu sitedeki devre işinizi görür

Gürültülü mekanlarda telefon sesini duymak zordur. Bu devrenin röle kontaklarına bir zil bağlanarak sorun çözülebilir. Bazı yerlerdede zil sesi dahi zor duyulur. Bu durumda kontaklar uçlarına 220v. ampül takılabilir. Böylelikle telefon arandığında ampül yanar söner. 2.2 mf. kondansatör kutuplu veya kutupsuz olabilir. Bazı hatlarda voltaj düşümü olabilir. Bu gibi durumlarda kondansatör değeri 10 mf.ye kadar arttırılabilir.

TELEFON ZİL SESİ İLE IŞIK VE ALARM VEREN DEVRE, #22082234 Gittigidiyor.com burdan alabilirsiniz.

elektrikli zil röleleri var eski okul çanlarını hatırlayanlar bilir ben onu kullanıyorum işyerinde uçak inse duyarsın :) her elektrikçide bulabilrsin

Piyasada munzam zil rölesi diye satılır.
Telefon kablosunun paralel bağlandığı 2 klemens var.
Ayrıca 220 v. giriş çıkış yapabileceğin röle kontakları var.
Bu röleden alıp, çıkışına bir adet 220 v. kampana zil ve birde tepeüstü lamba bağlarsan
süper olur.
Ben aynısını biraderimin mobilya atölyesine bağladım, makina çalışırken bile rahatlıkla duyuluyor. Lamba da görsellik katıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,839
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri