termik arızası

skoper75

Üye
arkadaşlar slm motor 160 kw sulama santrafüj kompakt arıza yaptı 400 amper federal yenisini istedim 630 sabit ayarlı geldi iş sıkışıktı mecburen taktık korusun diyede termiği biraz düşürdük aradan 24 saat geçti bu gün çalışmıyor diye aradılar eleman gitti termiği uğraştı tututuramadı abi tutmuyor diye aradı yapacak birşey yok başka elektrikçi çağırmış adam gelmiş termiğe basmış tutmuş şimdi diyorlar vay sen anlamıyon bak bişi yokmuş termik sağlammış anlayacağınız tam baş belası paylaşayım dedim sizinle motor stoptan sonra en az 4 5 saat geçti bu kahrolası termik neden yerine gelmedi hala anlayamadm

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tmş ne demek arkadaş özür anlamadım

Bazı termiklerin tırnakları hemen tutmuyor. Üzerine tıklamak gerekebiliyor bazen.

deyil m kontaktörün altına bağlı 170 250 amper arası termik

tmm anladım sen bu olayı kaç saniye içinde yaptın mı (tutmama olayını) ama sabit demiştin ?

üzerindeki resete 2 3 saniye basılı tuttuk tutmadı dedi

sy skoper:sana basitçe anlatayım termigi içinde bi metal kontak olan içinden çekilen akıma gore ısınarak uzayan bu sayede kumanda kontagını kesen elemanlar sen bu resetleme işinde biraz acele ettin ise (ortam sıcaklıgına baglı kalarak bu olay bazen 1-1,5 dk buluyor)sıkıntı bundan kaynaklanıyor baska bir sey yok yani

3elibrahim beyin dediği gibi kardeş termiğin soğumasını beklemeniz gerekirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…