Test Ekipmanı

yavuzz

Üye
s7300 kulanarak 6 farklı çıkışın eş zamanlı kontrolünü yapmam gerekiyor fakat bir türlü oluşturamadım kafamda.Kısaca anlatmam gerekirse program devamlı çalışacak çıkışlardan hangileri aktif değilse yani kulanılmıyorsa çıkışları onlara yönledirecek.eğer 6 çıkışta meşgulse belli bir zaman sonra tekrar taram yapacak.sizce ne yapmalıyım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bir daha açık şekilde anlatmaya çalışabilirmisiniz tam ne yapmak istediğiniz anlayamadım.

6 çıkışımız var bunlar bu çıkışlardan uygun olanlara girişleri yönlerndreceğiz örneğin ilk 3 çıkış meşgul ise 4. çıkış aktif olacak fakat bu her 10 sn yada belli bir süreçte tarama devam edecek.eğer 6 çıkış full her hangi bir çıkış aktif olana kadar sistem beklemeye geçecek.

Eski telefon santralleri gibi birşey mi anlayamadım... Boş olan hatta gelen aramayı yönlendirme...

Veya yedekli çalışan pompalar misali gibi mi, biri arızalanınca diğeri devreye girecek...

Eski telefon santralleri gibi birşey mi anlayamadım... Boş olan hatta gelen aramayı yönlendirme...

Veya yedekli çalışan pompalar misali gibi mi, biri arızalanınca diğeri devreye girecek...

aynen dediğiniz gibi birnin arzalanması yada meşgül olması durumunda bir diğerine yönledirme yapılacak.

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,316
Son üye
ccc7

Yeni konular

Geri