Tia Portal v11 Hakkında Yardım

Arkadaşlar merhabalar,

Tia Portal v11 kurdum. Ancak pc açıldıktan sonra program kapanma uyarısı veriyor ve kapanıyor. Daha önceden 10.5 SP2 kurmuştum böyle bir sıkıntı olmamıştı. Neden Tia Portal Basic böyle bir sorun veriyor? Sistemim XP Pro SP3. Dil Seçeneğim İngilizce.

Fikri olan var mı ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Aynı sorun bende de oldu ama nedenini bir türlü bulamadım sonra win7 yükledim hatasız calıştı. sorun nedeni konusunda kayda değer bir sey de bulamadım

Arkadaşlar aynı sorun benimde başıma geldi. TIA Portal ın farklı versiyonu daha önceden kurulu olduğundan system dosyalarında çakışma oluyor anladığım kadarıyla. İlk önce önceki yüklediğiniz TIA Portalı herşeyiyle birlikte sistemden kaldırmanız gerekiyor. Ben bütün çalışmalarımı WinXP SP3 te yapıyorum TIA Portal şiir gibi çalışıyor. Sisteminizde sadece tek bir TIA Portal versiyonu kurulu olmalı. Benim deneyerek bulduğum çözüm bu.
Kolay gelsin.

iki adet s71200 ü profinet üzerinden haberleştirme ile ilgili döküman varmı acaba ?

selam , v11 sp2 update 2 sürümüne güncellersen sorun kalmayacaktır.

Hocam sağolasın bunu denedim oldu... 10.5 da sistemde mevcut... Birde denemeden önce lisans keyi sisteme çaktım trial olanı... Yani hala tam anlamadım ama sebebini kendiliğinden denerken oldu... İlginiz için teşekkür ederim...

Hocam 10.5 i kaldırmadan 11 kurabildim şimdilik çalışıyor ama dediğim gibi upt 2 yi yükledim birde trial lisansı kurmadan önce sisteme ekledim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…