timer yada zamanlayıcı

yunusx

Katılımcı Üye
Benim ayarladığım sürede -sürekli-kontakları durum değiştiren bir zamanlayıcı tavsiye edebilirmisiniz örn: 2 saniyeye ayarladım 2 saniyede bir sürekli işlem bitinceye kadar kontağı "nc-no olsun" değişsin 0-12 snye arası zaman aralığı olabilir kontaktör süreceğim kesik kesik çalışması gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

Entes SM9 zaman rölesi ie bu işi yapabilirsin.

Ekli dosyalar

• Entes - SM9.pdf
    55.7 KB · Görüntüleme: 59
ENTES SM 09 aradıgınız zaman rölesi KRK markasınında var.çift setli zaman rölesi diye isteyebilirsin.tavsiyem ENTES

dc artı eksı ıstenılen zamanda ayarloanabılır değiştıren devre lcd ekranda takip edılıyor

ENTES SM 09 aradıgınız zaman rölesi KRK markasınında var.çift setli zaman rölesi diye isteyebilirsin.tavsiyem ENTES

MERHABALAR. Elimde uygulanması istenen bir proje var. sistem şöyle çalışmakta: 1) sisteme start verildiği gibi, 1.çıkış 3sn.süre ile aktif olacak.
2) 4.sn.den itibaren 1.çıkış durup 2.çıkış 6sn. aktif olacak.
3) 11.sn.de 2.çıkış durup tekrar 1.çıkış 3 sn. çalışacak
4) bu döngü 60.sn.de (ortalama 60-65 de olur o kadarda hassas olmaması doğaldır) duracak. bir dahaki start verildiğinde tekrar bu işlemler yapılabilecektir. (örneğin yeşil 3sn. kırmızı 6sn. sürekli flaşör gibi çalışacak.60.sn.de sistem duracak)
plc veya pic masraflı ve zaman alacağı için sadece sm09 veya başka bir uygun zaman rölesi ile bu uygulanabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,879
Kullanıcılar
451,012
Son üye
Osman Aydın Özbey

Yeni konular

Geri