Torna da salgı olayı hakkında bilgi

Aslında isleyecegim en fazla ahşap fenolik reçine karışımlari tesbih yapımında kullanacağım sert bir malzeme değiller yani elimle şekil vereceğim için salgili dönmesi parça ufak kapsül oval beyzi kesim tarzı şekil yapacağım için salgili döndüğü zaman kavis şekillerinde çok kötü bir görüntü oluyor tek derdim bu yani

şimdi sesli düşünme zamanı, eğer aldığın torna
https://www.hepsiburada.com/optimum...GwQAKflSCRyjOttZGakoUmxoRh6j5UcxoCmLAQAvD_BwE
bu ise senin işin çok zor, ya çok sert ahşap işleyeceksin (ki kötü fikir) yada yumuşaktan serte metal, düşük devirde derlin filan işlersin. tespih için youtube de oldukça fazla örnek var onları da izlemeni tavsiye ederim. çünkü kullandıkları ayna değil madren. ama doğru bildiğin bir şey var yüksek devirde çalışmalı,ahşap tam kuru olmalı hatta fırınlanmış olmalı, eğer çekirdek kullanacaksan önce göbek deliğini açmalısın sonra göbekten sabitleyip işlem yapmalısın

çenem düştü ben gider

Kullandiklari

Ustam bu işi yapan bir kaç ustam ile konuştum mandrenli olanları pek tavsiye etmediler. Aynalı sistemleri önerdiler. Genellikle mandrenli olanlar ev yapımı olduğu için pek onermediler döküm torna önerdiler oda suanki bütçeme göre 2 kat fiyatta. Mersin'de bir ustam tesadüfen tadinik arkadaş çıktı onun vasıtasıyla bu tornayi almak istedim. Yoksa proxxon fd 150 proxxon DB 250 felan vardı aynaları küçük olduğu için tavsiye etmediler.

Bende ahşap işliyorum. Devir 3600 bazen o bile yetmiyor .ahşap tornalamak metalden daha zor çünkü malzeme homojen değil. Ama bu isler anlatmakla olmuyor tecrübe etmeniz lazım. Tavsiyem pens kullanın ve işi olabildiğince kısa tutun.10 mm altındaki birçok ahsap yalpa yapar 12 kullanın olabildiğince

Son düzenleme:
Pensin bir fotoğrafi felan var mi önerdiğiniz ?

madrenli olanlar kötü değildir, dönüş yönünü ayarlarsan sıkıntı yaratmaz düşük devir ahşap için sağlıklı değildir zaten @06 ömer de söylemiş. markasını hatırlamıyorum blender motoru DC220 voltta çalışıyordu ve çok yüksek bir devri vardı. ben de düşünmüştüm öyle bir şeyi ama nasip olmadı.

Ben w ve f tipi pens kullaniyorum.siz tornanıza er tipi pens aynası alip kullanabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…