Tp kaydetme sorunu

recsin

Üye
S.a
Dün bir samsung TV ayar sorunu ile uğraştım. Türksat tpsi olan 12380 frekansını yeni olarak giriyorum fakat menüde kaydet vs yok
Biraz uğraştan sonra hasbel kader manual aramada tp göründü
Acaba tpyi girince otomatik görmesi için biraz beklemekmi lazım?
Bu tp giriş sorununu yaşayan çok varmı benim gibi?
Saygılar...

Kimi cihazlarda o frekansta sinyal varsa arama yaparsın TP'yi kaydeder. Kimi cihazlarda da doğrudan Tp kaydedebilirsin ama hafıza dolunca kaydedemezsin yayın olmayanları silmen gerekir.

S.a
Dün bir samsung TV ayar sorunu ile uğraştım. Türksat tpsi olan 12380 frekansını yeni olarak giriyorum fakat menüde kaydet vs yok
Biraz uğraştan sonra hasbel kader manual aramada tp göründü
Acaba tpyi girince otomatik görmesi için biraz beklemekmi lazım?
Bu tp giriş sorununu yaşayan çok varmı benim gibi?
Saygılar...
Dahili uydu alıcı devresi olan televizyonlarda önceden kayıtlı olan TP frekansı 'yeni' olarak kaydedilmek istenirse 'kaydet' seçeneği görünmez.

Silip taratinca silinen tpler geri gelecekmi usta
Sadece güncel TP ve kanallar eklenecektir.
Türksat A.Ş. hizmet kalitesinin artırılması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, mevcut Şebeke arama frekanslarına (Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar eklendi.

Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek, “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.
Kaynak: https://uydu.turksat.com.tr/tr/haberler/yeni-sebeke-arama-frekanslari-eklendi#:~:text=Uydu alıcısının “Kurulum” veya “,kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,924
Son üye
haluk turkoz

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri