Tpa 3116 Class D amfi beslemesi hakkında .

DeltaPfc

Üye
Selam forum sakinleri dün tpa 3116D2 2X50 4-8ohm stereo + 4-8ohm 100w subwoofer Class D şekilde bir amfi kartı aldım. Bu ses amfisini Sony 771 50w 6 ohm+50w 6 ohm book shelf hoparlörlere kullanacagim . Mesele şu bu amfiyi tam verimle beslemek istiyorum ama güç kaynağı sıkıntım var anlatacak olursam elimde 2 bilgisayar psu 12v 38/28 amper 1 LED adaptörü 12v 10 amper kaliteli . Bir dostum 24v da daha verimli çalıştığını söyledi fakat elimde 24v bir besleme bulunmamakta .

Soru :Sizce tek başına PC psu kullanmamı mantıklı yoksa 2 tane PC psu seri bağlamak mi mantıklı ?

Soru 2: Genellikle hazır ses sistemleri çelik nuveli trafo kullanıyor trafo bulunmuyor fakat smps anlık akıma yanıt verir mi ? Büyük rezervuar kondansatörü takmak gereklimi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Amplifikatör de tercihim, sac trafolu besleme dir.
Kullanacağım volt- watt'a göre saç trafolu, köprü diyotlu en az 10.000 -15000 uf kapasiteli kondansatörle, ses sisteminin besleme devresini kurardım.
Bütçe müsaitse; toroid trafo kullanın.
Tercihim böyle olur.

Son düzenleme:
Amplifikatör de tercihim sac trafolu besleme dir.
Kullanacağım volt- watt'a göre saç trafolu köprü diyotlu en az 10.000 -15000 uf kapasiteli kondansatörle ses sisteminin besleme devresini kurardım.
Tercihim böyle olur.
Diğer konuda yazdımda mod onayı bekliyor forumun moduda aktif değil değişik ....
Amplifikatör de tercihim sac trafolu besleme dir.
Kullanacağım volt- watt'a göre saç trafolu köprü diyotlu en az 10.000 -15000 uf kapasiteli kondansatörle ses sisteminin besleme devresini kurardım.
Tercihim böyle olur.
Çevremde yada alabileceğim öyle bir trafo yok vede ağır evde 1 tane trafo var ama çok verimli değil 12v 1 amper.

PC psu'nun 12v 28 amper ile çıkışına 4x 16/25v 3300 microfarad yeterli olur diye düşünüyorum . Halihazirda psu çıkışındada teapo 1x 3300uf 2x 2200uf 1x 1000uf kondansatör bulunmakta .
1000004712.jpg

Amplifikatör de tercihim, sac trafolu besleme dir.
Kullanacağım volt- watt'a göre saç trafolu, köprü diyotlu en az 10.000 -15000 uf kapasiteli kondansatörle, ses sisteminin besleme devresini kurardım.
Bütçe müsaitse; toroid trafo kullanın.
Tercihim böyle olur.
2 3 sene önce toroid trafom vardı bir dostum rica etti ona verdim şuan piyasasına bakınca epey pahalıymış 🙃. Yazdığım stilde kullansam nasıl olur?

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,924
Son üye
haluk turkoz

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri