trafo

valla trafoyu gormedım ama 50kva ıse anladım calıstırmaz fakat 50 kw ıse bı sorun olurmukı bu trafo tedasın trafosu deıstırmek ıcınde 100 kwa sız koyun dıo parasınıda bız vercemısız her neyse ama aksamları calısabılırsınız demısler bu halıyle

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tedaşın bazı eski trafoları 63kVA gücündedir. Sizin trafonuz da bu eski trafolardan olabilir. En iyisi trafo etiketine bir göz atmaktır.

50kW dediğiniz trafo 50kVA ise nominal akımı 72A dir ve 80A çekiyorsanız trafonuzu %110 yükte çalıştırıyorsunuz demektir.

aynen katılıyorum 50 KVA trafonun nominal akımı 72 amperdir uzun süre bu akımın üstünde çalıştırırsanız trafonuzun ömrü çok uzun olmaz

Son düzenleme:
bir kere ne şiş yansın ne kebap cinsinden kwa yazmışsınız hangisini kastediyorsunu. kW mı kVA mi ? daha açıklayacı bilgi verir iseniz daha doyurucu çözümler bulunabilir

arkadaslar bugun 50kw lık trafoya 45kw motor ve 2 adetde 5şer kw lık kaynak makınası bagladım ama 45kw lık motorada 30kwar kondansator ılave ettım sonra bunları calıstırp amperı olcttum 55 ıle 60 amper arasında oynuyor sızce bu yaptıgım dogrumudur trafoya ne gıbı zararlar verır yanlışsa tkler

kaynak makinasının boşta çalışması ile yükde çalışması arasında çok fark vardır hepsi aynı anda yükte çalışırsa mutlaka sorun çıkacaktır artı kaynak makineleride indüktif reaktif güç çeker hem motorun hem kaynak makinelerinin hiç indiktif reaktif güç çekmediğini hesaba katsak bile aynı anda çalışılması durumunda faz akımlarının 83 amperin üstünü zorlaması muhtemeldir

tşkler emodiyatör ama motor calıstıgı zaman kondansatorlerınde yardımıyla tabi 40amper cekio sence kaynak makınaları bunu 80 ampere kadar zorlaya bılırmı 5kw her bırı

trafo nominal akımı 72 amper 40 amper motor çekerse 32 amper kalıyor geriye faz başına

5000 watt lık bir kaynak makinesi kabaca tam yükde enaz 22 amper çeker hepsinin aynı

anda tam yükde çalışmadığını varsayarsak verdiğiniz bilgilere göre kurtarır gibi eğer

motorunuz 40 amper çekiyorsa yanında bir kaynak makinesi (5kw) tam yükde çalışabilir

ama başta da belirttiğim gibi 3 cihazın aynı anda tam yükde çalışması sakıncalıdır.

Dönüşümlü çalıştırırsanız olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…