trafo

elkserdar

Üye
neden trafo gücünü kısa devre gücünün yüzde 5 i ile sınırlıyoruz yardımcı olursanız sevinirm.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
senin bahsettiğin gibi bir sınırlama yoktur.burada ki sorun trafo izole malzemesinin delinme ve sargılarının dayanma gücüdür.bu hesaplar yapılırken sadece akımın büyüklüğüne değil aynı zamanda maruz kaldığı sürede baz alınarak trafoların karekteristikleri çıkarılır ve ona göre koruma ekipmanları seçilir.

Haklısınız ben soruyu yanlış sordum. Bir trafoya bağlanabilecek rüzgar elekritrk santrali kurulu gücü kapasitesi neden trafonun kısa devre gücünün %5-10'u ile sınırlıdır ? diye sormalıydım.

kısa devre gücü diye bir şey yoktur kardeşim %uk vardır buda %5 olarak sınırlanır diye birşeyde yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
129,016
Kullanıcılar
451,248
Son üye
oguzhanvural

Yeni konular

Geri