transformator ile nasil devamli elektrik uretilir

victorysan

Üye
Merhaba ben forumda yeniyim ve elektrikle ilgili seylere merakliyim sorum su :bir teyp ten söktügum transformatorun uclarini degistirerek(ters baglayarak) pillerden yuksek voltaj elde etmeye calistim ve oldu ama sikinti su ki devamli gerilim olmuyor cit cit seklinde devamli degdirip uzaklastirarak oluyor bunu nasil devamli yaparim yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektronik kullanman lazım anlar mısın, senin yerine anahtarlamayı osilasyon devresi yapacak veya pwm tekniği.
Tabi hazır lcd inverter alman da mümkün 18-25 lita arası.

Trafolar, alternatif Ac gerilimde çalışır.Yani gerlim dönüşümü saglar. Pil ile normal trafodan gerlim yükseltmek veta düşürmek işlemi yapamazsınız.
Bylent arkadaşımızın önerisini dikkate alın..

cok tesekkur edwrim baya bi girmedim foruma bir sorum daha var. pil den cukan elektrik dc ise bunu nasil ac ye ceviririz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…