Turkcizim tesisat 6.1 son sürüm (deneme sürümü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

novell35

Üye
TurkCIZIM Tesisat 6.1

TurkCIZIM Tesisat 6.1 bir CAD /GIS uygulamasıdır. Küçük ölçekli çizimlerden büyük çizimlere kadar, güçlü yapısıyla rahatlıkla çeşitli sektörlerin ihtiyacını giderecek donanımlara sahiptir. AutoCAD (R) 2000-2004-2005 DWG/DXF dosyalarını açıp saklayabilir. AutoCAD ile tam uyumludur.Tamamen Türkçe olması, programdan maksimum verim alınmasına imkan tanımaktadır. Tarayıcıdan taranan resimleri çizime alabilir ve üzerine çizim yapılabilir. Coğrafi koordinatlarla uyumludur. Kendi baskı ön izleme ve yazdırma özellikleri ile size özgür bir ortam sunar. 1997 yılından beri geliştirilen program, Kamu ve özel Kurumlarda kullanılmakta, gün geçtikce popülaritesi artmaktadır. Uluslararası standartlara uygun CAD altyapısı, Dwg ve Dxf import/export özellikleri bulunmaktadır. Enerji ve Otomasyon sürümleri ile ise çizimden daha farklı ileri düzeyde kolaylık ve çözümler sunar. Uzun zaman alan hesap ve tabloları doğru ve yıllardır kullanılan güvenilirliği ile yaparak işinizi kolaylaştırır.

* Dış ortamlardan çizim dosyası (dwg/dxf) okuma.

* Taranmış resim dosyası alma ve üzerine çizebilme.
* Hazır Semboller ve ilave kütüphane oluşturabilme.
* Otomatik linye numaralandırma.
* Priz ve Işık linyelerinin kesitini otomatik girme.
* Otomatik buat yerleştirme.
* Tüm sembollere güç, tip vs. özelliklerini otomatik ve manuel girme.
* Otomatik bağlantı hata kontrolleri.
* İç tesisat yönetmeliğine göre projeyi analiz edip optimizasyon.
* Tüm kesitleri değiştirme ve yeni duruma göre istenilen priz, motor vb. üzerindeki gerilim düşümünü anında görme.
* Yükleme tablosunu tek tuşla hazırlayıp ekrana yerleştirme.
* İstenen noktadan gerilim düşümü ve akım kontrolleri yapma.
* Otomatik sigorta seçimi.
* Çeşitli varyasyonlara göre kolon hattını otomatik oluşturma.

Peki 6.1 Sürümünün eski sürümlerden farkı nelerdir;

Kat ve daire sayısı verilerek otomatik kolon hattı yapma eklendi. Kolon hattında Merdiven otomatiği, zil, tv ve telefon kolon şemaları da bulunuyor. Bu kolon hattı verileri, çizimle bağlantılı. Böylece proje değiştikçe pano gücü, kesit ve sigorta değerleri de değişiyor.

Otomatik gerilim düşümü aracı eklendi. Bu araç, çizimdeki değişikliklere göre hesapları yeniden yapıyor. Ayrıca hangi noktalar arasında hesap yapılacağı belirtilebiliyor.

Tesisat sembolleri artık çizgi gibi seçilip renkleri, kalınlıkları değiştirilebiliyor.

Linye Çizgisi çiziminde, grid mesafesine gerek kalmaksızın, duvar ve linyelere belirli mesafede otomatik çizilebiliyor.

Priz , lamba linyeleri, çizimde otomatik belirleniyor.

Prizlerin duvarın durumuna göre açısı ve duvardan mesafesi otomatik ayarlanıyor.

Armatür yerleştirmede, odaya gerekli aydınlatma gücü hesabı m2 veya detaylı hesap yöntemi ile yapılıyor. Lambaların firmalara göre tip ve lümen değerleri, kullanıcı tarafından girilip değiştirilebiliyor, eklemeler yapılabiliyor.
Kablo türü ,kesiti, akım taşıma kapasiteleri de kullanıcı tarafından eklenip değiştirilebiliyor.
Seçilen linyenin 'Linye No' su ve "Kesiti" otomatik yazdırılabiliyor.
Çizim ve verilerin tek dosya içinde tutulması özelliği eklendi. Bu da projenizin saklanıp açamalarda güvenliğini artıracaktır.

Programla ilgili videolar;

Mimari Plan açma ve ölçek ayarları.
Priz ve Lambaların yerleştirilmesi.
Linyeleri çizme.
Katlar arasındaki panoları birleştirme.
Merdiven Otomatı, zayıf akım çizme.
Kolon hatları, yükleme tablosu ve gerilim düşümü hesapları.

kardeş link açmıyor. ama gerçekten güzel bir proğram demo sürümü ama olsun
denemeye değer.
Ayrıca kendi sitesindende indirilebiliyor.

Link sağlam kardeş..Sayfa açılınca DOWNLOAD kısmına basıp 20 saniye kadar bekliyorsun..*

Evet link çalışıyor. Teşekkürler ufuk izmir.

Çok güzel bir program paylaşım için teşekkürler...

bir de örnek bir iki proje dosyası koyarsanız sevinirim...

eypd ' Alıntı:
Çok güzel bir program paylaşım için teşekkürler...

bir de örnek bir iki proje dosyası koyarsanız sevinirim...

buyur kardeş çok basit bir proje..zaten kendi içindeki örnek proje.. .dwg uzantılıdır..

Ekli dosyalar

• TesisatProjeOrnegi.rar
    38.6 KB · Görüntüleme: 49
zamanında para verdik proğramı aldık(lisanslı kullanıcı) ,şu anda türkçizim eski proğramını değiştiriyor,bir başka proğramı benzetmeye çalışıyor,peki proğramı dolar bazında para verdim aldım. Proğramı niye değiştiriyorsunuz. daha iyi olacak diye bir şey yanlış olur çünkü bir başka proğram sizin yapmaya çalıştığınız proğramı yıllar önce yapmış ve piyasada var. yani bizim para uçtu gittimi?daha az parayla o proğramı alırdım,bir katta üç veya dört daireli kolon hattını nasıl çiziyor kabul edimki 5 katlı daire olsun
sigorta kutularını yukarıdan aşağıya sıralamak için çekilecek ozalitin büyüklüğünü düşünün.
lisanslı proğram alalım dedik dürüstlüğümüzü bedeli ağir oldu.
deneme sürümü diye yayınlanıyor bizim paralar deneme sürümünemi gitti?

kardeş deneme sürümü adı üstünde..Sadece 100 çizgiye kadar izin veriliyor..Projede AutoCAD üstüne tanımam fakat ufak çizimlerde işe yarar bir prg..Fakat bana pahalı geldi üstelik tamamiyle kopya bir yazılım..Üreticilere 2-3 mail attım fikir almak için yanıt bile alamadım 1 aydır..Saçma sapan iş yapmışlar..Crack araştırıyorum ve çalışıyorum..Bu programı bedava kullanacam.Bunlara para-mara yok.Bu ne ilgisizlik bu ne rezillik..Bu kadarda olmaz..İnsan bi cvp yazar yaa..

foturasını istiyorsan yayınlayalımmı ?

süper olur..görsün herkes..güya kendilerinin yazdığı kopya yazılımı üstelik uçuk fiyat..en son 800$ demişlerdi bana ama belki yanlış hatırlıyor olabilirim..faturayı eklersen görürüz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…