Ucancam

choppcas

Üye
Herkese merhaba.Cnc kullanimina yeni başlamis bulunuyorum.Manuel bıçak değiştirmeli cnc makinesi ve ucancam programında bir kesim yapacağım.kesimde 3 farklı tipte bıcak kullanıyorum, bıcak değistirmeli makine olmadıgından ayni cizim dosyasi icinde takim yollarini tanimlayip her birini ayri ayri kaydediyorum.her kesimden sonra bicak degistiriyorum falan kesimler arasinda kaymalar olmaktadir.Bu sorunun çözümü varmıdır?

Sorulacak çok fazla soru var.
Kestiğiniz malzeme?, ebatları?, Malzemeyi sabitleyen sstem varmı vakum, pens?, X, Y eksenleri vidalı mil mi, kremayer mi?, tipi (helis, düz)?
Home swiçleriniz varmı?, tipi ne? (makanik sw, proximity sw), Kesim hızınız?

Sorulacak çok fazla soru var.
Kestiğiniz malzeme?, ebatları?, Malzemeyi sabitleyen sstem varmı vakum, pens?, X, Y eksenleri vidalı mil mi, kremayer mi?, tipi (helis, düz)?
Home swiçleriniz varmı?, tipi ne? (makanik sw, proximity sw), Kesim hızınız?
Mdf veya masif kesilcek.muhtelif ölçülerde olacak.makine kesim alani 150cmx205cm, malzemeyi tablaya vidaliyip sabitliyoruz.makine, çizim dosyasin da kesimi herhangi bir yere koysamda hep başlangıç noktasinda kesime başliyor.baslangica uzak bir yerde kesim olacaksa başlangıca referans kesimi koyup ondan sonra asıl kesimi yapacağı yere gönderiyorum.ayni kesim dosyasindaki farkli bicaklar olunca takim yollarini farkli kaydediyorum bu da kaymalara sebep oluyor.anladiklarima cevap verdim digerlerini bilmiyorum.

Bu soruların cevaplarını bilmeden, her duruma göre cevap vermeye çalışmak çok uzun sürecek, onun için aldığınız yere hatta imal eden kişiye sorarsanız daha kolay olur.

Eğer bunlara ulaşamıyorsanız o zaman tezgah fotoğraflarını yayınlayın ve Mach3 klasörü içinde ".xml" uzantılı kullandığınız "Profil " ile aynı isimdeki dosyayı gönderin.
Bunlarla Bakılacak şeyler:

1. Mekanik Boşluk varmı ve buna göre Mach3 içinde önlem alınmışmı?

ve ilk mesajdaki

2. X, Y eksenleri vidalı mil mi, kremayer mi?, tipi (helis, düz)?

3. Home swiçleriniz varmı?, tipi ne? (makanik sw, proximity sw)? solrulara cevap gerekir. Bu önemli !

Ayrıca bu işler için size gerekecek "Komparatör Saati (Mıknatıslı)" almanızı tavsie ederim ortalama fiyatı 700 TL dir

Son düzenleme:
Bu soruların cevaplarını bilmeden, her duruma göre cevap vermeye çalışmak çok uzun sürecek, onun için aldığınız yere hatta imal eden kişiye sorarsanız daha kolay olur.

Eğer bunlara ulaşamıyorsanız o zaman tezgah fotoğraflarını yayınlayın ve Mach3 klasörü içinde ".xml" uzantılı kullandığınız "Profil " ile aynı isimdeki dosyayı gönderin.
Bunlarla Bakılacak şeyler:

1. Mekanik Boşluk varmı ve buna göre Mach3 içinde önlem alınmışmı?

ve ilk mesajdaki

2. X, Y eksenleri vidalı mil mi, kremayer mi?, tipi (helis, düz)?

3. Home swiçleriniz varmı?, tipi ne? (makanik sw, proximity sw)? solrulara cevap gerekir. Bu önemli !

Ayrıca bu işler için size gerekecek "Komparatör Saati (Mıknatıslı)" almanızı tavsie ederim ortalama fiyatı 700 TL dir
Söylediğiniz terimleri öğrenmeye çalışacağım, olursa yine yazarım. yardımınız icin tesekkur ederim.🙌

Tabi, nasıl isterseniz.
Ancak tezgaha hiç dokunmayayım derseniz, komparatör saati ile hallolabilir.
Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri