USB PIC programlayıcı seçimi

eypd

Üye
Pıc kursuna yeni başladım.Tabiki programlayıcı gerekli oldu.
Internetten biraz baktım ama kafam daha kötü karıştı.
Sorun yaşamadan picleri programlayaçagım bir usb programlayıcı önerebilirmisiniz
Fiyat bilgiside olursa iyi olur.
(hem notebook- windows 7- hemde masaüstünde- xp- programlıycam)

Bu işle uğraşmış üstadların önerilerini bekliyorum...

teşekkürler

Piyasada çeşitli usb pic programlayıcıları varolmakla birlikte bunlar genellikle 2-3 cihazın klonlarıdır.

Forumumuzda Sayın @Fabrisio'nun imal ettiği pickit2'nin dosyaları bulunmakta. Aynı zamanda hazır devrenin temini konusunda da yardımcı olabileceğini belirtmiş. İncelemenizi öneririm:

usb-pic-programlayici-pickit2

bende Altas pıc prog usb-k kullanıyorum sorunsuz zıf ve kutulu fiyatı 70 altaşın siteden bakabilirsin

Sn.Fabrisionun yaptığı devreyi bütün forum üyelerine tavsiye ederim basit,güzel ve çok kullanışlı,açıkcası bende yaptım bu devreyi ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Bu bilgileri burada paylaştığından dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

usb-pic-programlayici-pickit2

selamlar bu pickit2 windows 7 de problem çıkarırmı acaba ?

Bende programlayıcı almayı düşünüyorum

PICkit 2 USB 2.0 Microchip PIC Programlayıcı DELAB ( 88 TL ) acba bu ürünü alıp kullanan varmı? Fikir verebilirmisiniz?

ben gittigidiyordan aldım kutulu kutusuz olanları var üzerinde mikrochip yazıyor ama muhtemelen sahtedir kutulu olanları tercih ederim.. 1 yıldır kullanıyorum herhangi bi sorun yaşamadım tavsiye ederim

Pickit2 alın. Orjinalini Microchip satıyor ve ayrıca yeni çıkardığı mcuları desteklemek için firmware hex dosyasını MPLAB içerisinde dağıtıyor. Klonları da aynı özelliklerde. Üstelik çok hızlı programlıyor. Brenner, K128, K149 vs. yavaş kalıyor ve programladığı mcu sayısı geliştiricilerin performansına bağlı.

yeni başladııysan gtp usb öneririm ama profesyönel düşünüyorsan pickit2 daha olumlu bir cihaz alabilirsin gönül rahatlığıylayolda bırakmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…