usburn pic i tanımıyor!!!

sfarbac

Üye
programı kurup win7 de çalışması için gerekli ayarlamarı yaptıktan sonra bir kaç programı sorunsuz bir şekilde attım fakat şaun pici tanımıyor.başka pc de kurup denedim aynı hatayı veriyor.hiç bişey anlamadım.şu hatayı veriyor.
US-Burn V1.9 a3
-- Windows NT/2000/XP/Vista
-- Version 6.1 Build 7600
--
-- PIC-database V.18 (10/12/2008)
-- small fonts
-- USB-DLL-Version : 00010000
-- 1 sprut-device(s) detected
-- Brenner8, Firmware V. 0.12
## no calibration data in programmer
-- Uz_me= 3,437
-- Uz_ee= 3,3
-- Ukor= 0,9601
-- Vdd = 4,8
## NO HEX-file loaded

## this PIC-ID 0x0000 is not in database

Buradan anlatamam uzun bir hikayesi var ayrıca nette anlatımı dolaşıyor, elemanları yerleştirip kartı yaptıktan sonra usbburn ün gerilim ayarları yapılıyor, Vpp ve Vdd seviyeleri ölçüm noktalarından ölçülüp ayarlanıyordu, bunu yapmazsanız örneğin Vpp 15 V üretir (veya üretebilir) halbuki programlayacağınız pic vs. 13 V vpp nin üstünde yanar gider. Hatada size "no calibration data in programmer" yani "programlayıcıda kalibrasyon datası bulunamadı" yani yukarıda bahsettiğim ayarlamayı yapmadığınız söylenmiş buda bahsettiğim gibi programlamaya çalıştığınız picleri muhtemelen uçurmuş böyle devam ederseniz oda yeni takacağınız picleri uçaracak demektir. Bunların yanında ayarsız haliyle Vpp 13 V un altında Vdd 5 voltun altında kalmış ve bu yüzden pici programlayamıyorda olabilir bu durumda picleriniz sağlam kalır.

kalibrasyon ayarlarını mesajı attıktan sonra yaptım artık bu hatayı vermiyor ancak hata şu şekilde devam ediyor.
US-Burn V1.9 a3
-- Windows NT/2000/XP/Vista
-- Version 5.1 Build 2600
-- Service Pack 2
-- PIC-database V.18 (10/12/2008)
-- small fonts
-- USB-DLL-Version : 00010000
-- 1 sprut-device(s) detected
-- Brenner8, Firmware V. 0.12
-- Uz_me= 3,438
-- Uz_ee= 3,4
-- Ukor= 0,9888
-- Vdd = 4,944
## NO HEX-file loaded

## this PIC-ID 0x0000 is not in database

hiç birşey yapamıyorum deli oldum.

Merhabalar,
Arkadaşlar bende 18f452 programlamaya çalışıyorum. Usburn bir hata veriyor ve anlayabilmiş değilim. Çıkan hatada hex dosyasında 1 hata var diyor ve FLASH ın yanında 2248 hata diyor anlamadım. Ben bu kodu C18 de derledim ve başarılı demişti, hex dosyasını da oradan aldım. Yardım edebilir misiniz?

Resimden bir şey anlaşılmıyor sanırım. PIC e yazılan hex kodunu bilgisayara atıp orijinal kodlarla karşılaştırdığımda yarısından fazlasını yazmadığını da fark ettim. PIC seçimim ve pin sayısını doğru giriyorum bu arada.

## HEX-file contains 1 possible ERRORs
Erase PIC -finished
Start to program FLASH## 2248 error(s)
Start to program ID - ok
Start write Configuration - ok

sanırsam picin programlama bacaklarında sorun var.başka bir pic ile deneyebilirmisiniz?

Diğer PIC te sorunsuz attı gibi devreyi kurduktan sonra umarım çalışacaktır

selam programı attım ve karşılaştır dediğimde bu cevap geliyor

compare PIC with PICPLC.HEX :
-- 0 errors in PROGRAM
-- 0 errors in ID
-- 0 errors in EEPROM
-- 1 errors in CONFIG

ne olduğunu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

sigorta ayarı yapmıyor/yapamıyor. devre üzerinde enerji veriliyken proğramlama özelliği var ise bu şekilde dene % 90 proğramlar. kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…