uss haberleşme sorunu

samsunluu

Üye
arkadaşlar merhaba
mm440 ve s7200 ile uss haberleşme proğramı yazdım,yükledim fakat plc içinde hata bildirimi için ayırdığım bayt ta 19 diye bir hata mesajı çıkıyor
bu hata kodlarının anlamları elinde olan arkadaş varmı
arkadaşlar desteğinizi bekliyorum:rolleyes:

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sevgili üstat proğram örnekleri forumda mevcut fakat bana USS_CTRL komutunda eror bilgisi için ayırdığımız baytın içine gelen hata kodlarının anlamları lazım
proğramın yazılışı ile ilgili bir sıkıntım yok
foruda bu bilgiyi arıyorum ben

Uss hata kodlarını ekliyorum ayrıca s7-200 türkce manueli forumda mevcut orada daha geniş kapsamlı uss kontrolu anlatılmıstor.

Ekli dosyalar

• Uss_Hata_Kodları.pdf
    17.9 KB · Görüntüleme: 41
USTAM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
artık bu bilgi ışığında panele uss hata mesajlarınıda birebir çıkarta bilirim
tekrar çok teşekkürler

micromaster ve s7-200 ün donanımlarını nasıl bağladığınızı yazarsanız sevinirim. profibus kablosunu mmc ye bağlayıp biaslama dirençlerinide sadece mmc ye bağlamış olmamız yeterlimi ayrıca 0 volt seviyesi olan mmc nin 2 no lu ucu ile plc nin sensör besleme çıkışındaki m uçlarını biribirine bağlayacakmıyız eğer bağlıyorsak bu uçları yani 0 v. seviyelerini topraklamamızda gereklimidir. Şimdiden Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,434
Kullanıcılar
451,988
Son üye
rasoftrecep

Yeni konular

Geri