Usta öğretici belgesi

zanax34

Üye
merhab arkdaşlar meslek lisesi elektrik-elektronik böl. mezunuyum.
usta öğretici belgesi almak istiyorum sanırım çıraklık eğitim merkezine gitmem lazım ama ondan ziyade bu belgeyi alsam bana ne gibi bir faydası olur acaba ? özel sektörde iş bulma anlamında ne gibi yararı olur acaba tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyıorum....

önce ustalık belgesi daha sonra usta öğreticilik belgesi alabilirsiniz.Ustalık belgesi aldıktan sonra usta öğreticilik belgesi için tekrar eski adıyla çıraklık eğitime başvurmanız gerekiyor onlar başvuruları topluyor ve usta öğreticilik belgesini hazırlayıp veriyor avantajı meslek lisesinden stajyer alıp çalıştırabilirsiniz.

Bu adam Teknisyen ustalık belgesine falan ihtiyacı yok diye biliyorum.

Bu adam Teknisyen ustalık belgesine falan ihtiyacı yok diye biliyorum.
Gerek var ben meslek lisesi mezunuyum ve ustalık belgesi de aldım.İki yıllık mezunları da diplomaları ile eski adı çırak eğitim yeni adı meslek edindirme kurslarına başvurup ustalık belgesi alıyor ondan sonra usta öğreticilik belgesi alıyorsunuz

peki ustalk belgesi nasıl alacaz ?? benim işyeri açma belgem var onun altında şu ibare yazıyor : Bu belge 3308 sayılı mesleki eğitim kurumunca düzenlenen ustalık beşgesine tanınan bütün hakları kapsar yazıyor bu nasıl olacak ???
birde stajer yetiştirmenin dışında bir işe yaramaz mı ? iş bulma anlamında ???

Ben 1995 mezunuyum ve benim lise diplomamda böyle bir madde yok.Ustalık belgesinde işyeri açma yetkisi var.Fabrikalarda avantaj sağlar mı?sağlayabilir ama fabrikalarda mühendisler stajyerlerin dosyasını imzalar teknisyenler değil.

bu ibare lise diplomasında değil işye açma belgesinde yazıyor neyse en kısa zamanda bir çıraklık okuluna gitmek lazım
peki ustalık belgesi nasıl alırız zormudur ??

bu ibare lise diplomasında değil işye açma belgesinde yazıyor neyse en kısa zamanda bir çıraklık okuluna gitmek lazım
peki ustalık belgesi nasıl alırız zormudur ??
Bir haftalık kursa gidiyorsun orada eğitim veriliyor ama kolay sonra sınava giriyorsun sınav da çok kolay alırsın belgeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…