Valf Bakımı Hakkında

kacmazzz

Üye
Arkadaşlar merhaba :

valf bakımının nasıl yapılacagı nelere dikkat edilmesi konusunda bilgiye ihtiyacım var yardım bekliyorum.

Teşekkürler.

Arkdaşım Valf ama nasıl valf pnömatik mi hidrolik mi ? Marka ne kodu ne. ilk defa gireceksen bu işe hiç bulaşma işin içinden çıkamassın.

valflerde hareketli kumanda elemanları özellikle pinomatik olanlar hassas , eğer içinde aşınma yada çizilme varsa mutlaka değiştir yoksa ilerde sorun çıkartıyor, hidrolik sistemlerde yağ temiz olmalı , pinomatik sistemlerde havada su bulunmamalı bobinleri sıvı temasından uzak olmalı

Merhaba ,Şimdi arkadaşların dediklerine katılıyorum yalnız

Pnömatik valflerde 1/2 den 5/2 " valfler bulunur.

ayrıca pnömatik valfler hidolik valfler gibi değillerdir. Hidrolik valfler hidrolik belirli yağ numaraları ile basınç yaparak hatta enzimlenir ama pnömatik valflerde hava yolu ile iletim yapılır.

Pnömatik valflere Bakım yapmak için ;
Gövde 1
2 Sürgü ucu 2
3 Poliüretan Conta 2
4 Sürgü keçesi 6
5 O-Ring 4
6 Ön uyar kovan 2
7 Sürgü ortas 1
8 Hava uyar keçesi 2
9 Hava uyar pistonu 2
10 Soket BY 1
Soket BB 2
11 Bobin BY ( Voltaj belirtin ) 1
Bobin BB ( Voltaj belirtin ) 2
12 Yay kapa *Y 1
Bobin kapa B* 1
Hava kapa H* 1
13 Yay kapa contas *Y 1
Bobin kapa contas B* 1
Hava kapa contas H* 1
14 Yay *Y 1
15 Kol kapa KO-KY 1
Bobin kapa BY 1
Hava kapa *Y 1
16 Bobin kapa contas *Y 1
Hava kapa contas *Y 1
17 Kol plastii KO-KY 1
18 Kol körüü KO-KY 1
19 Civata *B 4
20 Civata
Malzemelerini tanıman gerekir. Burada bakımını yapacağın parçalardan bazıları aylık bakım isterler.1*16*13*8 numaralı parçaları bakım yaparak temizleyebilirsiniz...
Ayrıca bakınız Tıklayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…