vavien anahtar sorunu

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ters ise açıp kapatır ama karşılıklı çalışmaz.slm

büyük ihtimal bağlantı hatası uçları karıştırmış olmalısın
ÖNCE vavienleri sök Renkleri boş ver İlk enerjinin geldiği kabloyu tespit et VE vavienin orta ucuna gir(tek olan sokete )SONRA emin olmak için diğer uçlara tek tek enerji ver DİĞER vaviende o uçları tespit et DİĞER vaviene giden o kabloları her iki vaviendede soketine gir (kalan iki soket yan yana olan tarafta hangisini hangisine gireceğin fark etmez) ( yan yana olan soketler TEK OLAN DEĞİL ) VE kalan son kabloya da emin olmak için enerji ver VE enerjinin lambaya gittiğinden emin ol O kabloyu da(lambaya giden kabloyu) kalan tek sokete gir

anahtar bozuk veya alt üst uç ters bağlanmış gibi görünüyor.

Bugun vavien anahtarları söktüm. anahtarda 1. ve 3. uçun yer değştirmesi sonucu değiştirmiyo. Yani hem aynı yerden hem de karşılıklı açılıp kapanabiliyo.. SAYIN ACEMİ ELEKTRİKÇİ FAZIN BULUNDUGU ANAHTARA BAK. 1. VEYA 3. KUTUPTAN BİRİSİNDE DE LAMBA KAPALIYKEN KONTROL KALEMİNDE IŞIK YANMASI LAZIM. EĞER YANMIYORSA ANAHTARIN ARIZALANMIŞTIR. EĞER BUATLARA DOKUNULMADIYSA SORUN BÜYÜK İHTİMALLE ANAHTARDADIR.SAYGILAR...

anahtar bozukmuş ustalarım. ayrıca 1 ve 3 nolu uçlar yer değişirse bir değişiklik olmuyo denedim.. saolun cevaplar için...

anahtar bozukmuş ustalarım. ayrıca 1 ve 3 nolu uçlar yer değişirse bir değişiklik olmuyo denedim.. saolun cevaplar için...

Arızalı dediğin anahtara bir daha bak bence:
1-Orta uca faz ver.
2-Kenardaki uçlardan birine baktığında faz olmalı.
3-Anahtara bas faz diğer uca geçmeli.
Sıralama doğru sonuç verdiyse anahtarın sağlam...

yanlış baglantı var. Bunda baglantı hatası var . buat kontrol et.

evt ustaların enerjinin geldiği anahtarın 1. ucunda ce 3. ucunda enerji yoktu. değiştiridim düzeldi. yani anahtar bozuk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…