Vfd'nin dijtal potu sıfırlaması

Merhaba, Elimde Yılmaz redüktörün YB1000 serisi sürücüsü ve Enda edp2041 dijital potansiyometre var.
Sorunum şöyle; dijital potun parametrelerini giriyorum enerjiyi kapatıp açtığım zaman dijital pot fabrika ayarlarına geri dönüyor. (Sürücü ve dijital pot 0-10v ile haberleşiyor, Aralarındaki kablo 1 mm² nyaf) Kabloda parazit kalıyor diye düşündüm ekranlı kablo ile değiştirip ekranı toprağa bağladım sorunum çözüldü. Ama sürücü ve potu kullandığım makineyi genellikle toprağı olmayan veya eksik olan İstanbul çevresine gönderdiğimiz için bize sorun çıkaracak gibi duruyor. Ben bu kablo üzerindeki yada hatta oluşan paraziti topraksız nasıl temizlerim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
potantiometer pull resistor olarak araştırın

Parazit onleyici olarak kullanılan feerit halkalar var.sürücü ile potansiyometre arasında kullanılan kabloyu iki üç tur bu halkaya sararak kullanılıyor.

Anladığım kadarıyla sorun kablo ile alakalı değil. Kullanmış olduğunuz dijital pot enerji geldiğinde sıfırdan başlıyor. Ekli fotodaki parametreyi değiştirerek deneye bilirsiniz

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    64.7 KB · Görüntüleme: 11
Anladığım kadarıyla sorun kablo ile alakalı değil. Kullanmış olduğunuz dijital pot enerji geldiğinde sıfırdan başlıyor. Ekli fotodaki parametreyi değiştirerek deneye bilirsiniz
Bu parametre girilen set değeri için , benim sorunum fabrika ayarlarına dönmesi
Parazit onleyici olarak kullanılan feerit halkalar var.sürücü ile potansiyometre arasında kullanılan kabloyu iki üç tur bu halkaya sararak kullanılıyor.
ferrit nüveleri denedim, maalesef olmadı

Aynı sonucunu yaşıyorum, çözüm bulabildinizmi, 0-10v referans kablosu blendajlı kablo, göstergenin ayarları doğru, enerjiyi kesip açınca bazen fabrika ayarlarına dönüyor.