vibrasyonlu taşıma sistemleri

Konunun doğru yeri midir burası bilemiyorum? İnternette ve çevrede çok araştırdım. Ama kayda değer birşeyler öğrenemedim. Mevcut fabrikamızda şırınga üretmekteyiz. Elimizdeki makinalarda besleme sistemleri vibrator çanaklar. Bu çanaklar ilk geldiklerinde çok güzel besleme yapıyorlardı. Yaklaşık 15 yıl kadar öncesi. Eski elemanlar öyle söylüyorlar.Tabii ben o zamanlar çalışmıyordum. İçlerinde daha yeni olanlarda dahil. Hepsi kötü çalışıyor. Ama buraya başlayalı 4 yıl oluyor. Bu sistemler artık hava destekli ve randımansız çalışıyorlar. Geldiğimde de böyleydi. Uzun zamandır araştırıyorum. Firmalarla görüştüm. Onlarda mevcut olanı komple değiştirmeyi teklif ediyorlar. Ben şu sonuca ulaştım üzerindeki makas dediğimiz esnek metallerin kırıldıkça orijinal olarak aynı malzeme ile değiştirilmediğini düşünüyorum. Randımansızlığıda buna bağlıyorum. Ama bu makas malzemesinin nasıl bir malzemeden yapıldığı konusunda en ufak bir bilgiye ulaşamadım. Aynı zamanda bu makas ayarları bobinin takoza uzaklık ayarları ve vibratör kartının genlik ayarı konusunda ne interrnette nede piyasada en ufak bir bilgiye sahip olamadık. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan Allah rızası için yardım bekliyorum. Firmaların verdiği fiyatlar çok yüksek elimde 30 adet vibrator çanağım var. Ve bunların çok basit bir nedenden çalışmadığını biliyorum. Ama bilmediğmiz bir konu olunca işin içinden çıkamıyoruz....Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bahsettiğiniz makas yayalarının şekil, kalınlık, uzunluk vs gibi detay verirseniz daha yardımcı olabiliriz

sayın egzantrik1453 bahsettiğiniz olayda en önemli elemanlardan biri mevcut yayların boyutu vede esnekliğidir.Bunları bahsi geçen firmadan temin ederek düzeltebilirsiniz.ikincisi ise bobin ile aradaki hava boşlugunu ayarlayarak yapabilirsiniz.

konu biraz eskimiş çalışmayan vibrasyonlar hakkında dönüş yaparsanız yardımcı olabilirim kendim ürüne göre vibrasyon yapıyorum firmam var özel mesaj atamıyorum böyle yazarak çözüm olacağını sanmıyorum iletişime geçebilirsek yardımcı olabilirim halen aynı sorunlar varsa tabii

çelik yaprak yaylar zamanla ozellıklerıni yitirmistir(yorulmadan dolayı) degistirin.yay baglantılarının iyi sıkılmıs(vidalanmıs) olması gerekir.ilerlemenin saglanabimesi için krıtık titresim ayarının yapılması lazım bunun icinde triac lı dimmer kullanarak titresim miktarını artırıp azaltabilirsiniz.yaprak yay sayısı ve dimer ile oynayarak en iyi verimi elde edebilirsiniz.

çelik yaprak yaylar firmaların alt grubuna göre ölçülerinde değişiklikler olabilir.her firmanın değişik alt grubu vardır.günümüzde üstünde revizyon yapıldığından dolayı yaylarda ve çalışmasında eskiye oranla hatalar azaltıldı. üst tarafta malzeme devamlı sürtündüğünden dolayı kayganlaşma olacağından oda çalışmamasına engel olabiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…