virüs bulaştı yardım

aykut19

Üye
win32/adware.playmp3z diye bir virüs bulaştı ekran renklereri değişiyor bilgisayar kapanıyor.Nod32 ile tarattım buldu ve sildi ama makinada tuhaflık hala devam ediyor.Ntuser diye bir bsplayer pro file diye 5632kb lık bir dosya yaratmış silinmiyor

ntuser dosyası bir kayıt dosyasıdır zor silinir birde güvenli modda dene belki silebilirsin, norton varsa onunlada da bir tarat

bence,
ntuser dosyası kullanımdayken silinemez zaten bi yolunu bulup kapattıktan sonra silebilirsin ms configden bi bak ntuser başlangıçta açılmasın diye ayarla sonra bi daha dene

Güvenli modda da tarattım bulmadı. ilk tarattığımda bulmuştu ve sildi görünüyor ama tuhaflıklar hala devam ediyor. bende sade nod32 var.bilgisayar açılınca renkler mor renge dönüyor görev çubuğunun yeri değişiyor. mscnfig ten baktım ntuser dosyasını göstermiyor orada . silmek istediğimde kullanımda diyor silmiyor güvenli modda da silmedi. Formatmı atmak gerekir acaba?

Sn: aykut19

Kaspersky İnternet Security 7,0
' ı kurup güncelleyin, " Buluşsal Analiz " ve Tarama ayarlarını max. düzeye çıkarın, internet bağlantınızı kesin ve taratın. Cafe' nin birine chenzi virus' ü bulaşmıştı, Deep Freeze' nin bile önünü alamadığı bu virus' ü, Nod 32 uyarı verdiği halde silemedi. Güvenli mod'da silmeyi denediler yine silinmiyordu. Ama Kaspersky' e fazla direnemedi...

Kaspersky taraması bitince birde Spyware Doctor ile taratırsanız büyük ihtimalle sorununuza çözüm olacaktır.

nod 32 okadar iyi değil dediğiniz gibi Kaspersyk kullanın. İşiniz bittikten sonra bilgisayarınızdan kaldırın bilgisayarı çok kasar yavaşlar en son çare windowsu yeniden yükletin eğer programlarla işiniz yoksa benim gibi deepfrez kurun sadece c ye sistem dosyalarınız her bilgisayar açılıp kapandığında ilk haline döner antivirüse bile gerek kalmaz virüs zaten c ye yani sistem dosyalarına bulaşır

Mesut ' Alıntı:
..." Buluşsal Analiz " ve Tarama ayarlarını max. düzeye çıkarın

Buluşsal analiz kısmına nasıl ulaşırız?
Sezgisel analiz nedir ve bunların ne farkları var bilgilendirirseniz sevinirim.

sn gençarkadaş sezgisel analiz programların içeriğini derinlemesine inceleyerek tarama yapılması anlamına gelir ayarlar kısmından yüksek düzeye çıkardığınızda şüphe uyandıracak her türlü olayı bildirir
ayarla deyip savunma türlerin den herhangi birisinin özelliklerinden özelleştir e tıklayınca sekme önün
üze gelecektir
bilgisayarınızdan şüphe ediyorsanız bu uygulamayı yapın derim

genç arkadaş ' Alıntı:
Sezgisel analiz nedir ve bunların ne farkları var bilgilendirirseniz sevinirim.

Kaspersky İnternet Security' i Türkçe yama ile kullandığım dönemlerde sözünü ettiğim " Buluşsal Analiz " adı altında geçen ayarlama, "Sezgisel Analiz " diye geçiyordu. Ancak programı kendi sitesinden Türkçe versiyonunu indirdiğimde bu defa " Sezgisel Analiz " tanımı yerine " Buluşsal Analiz" tanımı getirilmiş. O yüzden Sezgisel ve Buluşsal analizleme arasında pek bir fark yok.

Buluşsal analiz nedir ? DOS, Boot, Win32, macro, script ve diğer saldırgan virüsleri açığa çıkaran bütünlük kontrolü olmakla birlikte, bilgisayarınız için çoklu seviyelerde mümkün olan en üst düzey korumayı getirir.

Buluşsal Analiz ve diğer tarama ayarlarının en üst düzeye nasıl çıkarıldığını ekte' ki videodan izleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• kayıt kaspersky.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
Teşekkürler Mesut anlatımın için.

AVG Anti-Spyware ile tarattığımda C\WINDOWS\system32\antiwpa.dll adres satırında Trogan.Agent.dx diye bir truva atı çıkıyor. İşin garip tarafı AVG bunu silemiyor. (Güvenli modda denemedim daha)

Daha bir saat önce Kaspersky ile Kritik Bölge, Bilgisayarım, Başlangıç Nesneleri, Zararlılar'ın ayarlarını özelleştirden sezgisel analiz, derinlemesine yaparak tarama yaptırdım. Bulamadı.

Bu truva atı yaklaşık 2-3 haftadır var. Bir zararını göremedim daha. Acaba AVG yanlış alarm mı veriyordur? SUPERAntispware ile tarattıklarımda da bir şey çıkmıyor.
Nedir bu agent.dx bilen varmı acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…